26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlere Çevre Elçisi Çağrısı
07 Haziran 2007 Perşembe 12:40

Gençlere Çevre Elçisi Çağrısı

Çevre sorunlarının aşılmasında ve sürdürlebilir politikaların geliştirilmesinde gençlerin önemli rol oynayacağına inanan WWF Türkiye Dünya Çevre Haftası'nda gençleri Çevre Elçisi olmaya çağırıyor.

Giderek artan çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü de içine alan hafta tüm dünyada çevre haftası olarak çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. Çevre sorunlarının aşılmasında ve sürdürlebilir politikaların geliştirilmesinde gençlerin önemli rol oynayacağına inanan WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) bu hafta kapsamında gençleri “Çevre Elçisi” olmaya çağırıyor.

UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) ile birlikte yürütülen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı kapsamında WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve Bayer Türk üniversite ögrencileri arasında “Suya doğru bakıyor musun?” başlıklı proje yarışması düzenleniyor.

Yarışma ile yanlış su politikaları, bilinçsiz su tüketimi, doğa dostu olmayan üretim süreçlerinden kaynaklanan suyun yanlış kullanımına bağlı olarak Türkiye’nin su kaynaklarının her geçen gün azaldığına dikkat çekilmesi amaçlanıyor. Yarışma ile bu sorunların tespiti ve çözümünde gençlerin getireceği önerilerin değerlendirilmesi hedefleniyor. Gençler, “Suya doğru bakıyor musun?” teması altında “Sanayi ve Su”, “Turizm ve Su”, “Tarım ve Su”, “Kentleşme ve Su”, “Birey ve Su” ile “Ekonomi ve Su” olmak üzere 6 ayrı konu başlığından birini seçerek, sorunu tespit edecek ve uygulanabilir çözüm önerilerini sunacaklar. Projeler aralarında akademisyenler ve gazetecilerin de bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek, dereceye giren ilk iki proje sahibi üniversite öğrencisi Türkiye’yi temsilen Genç Çevre Elçisi seçilecekler.

Genç Çevre Elçileri 17-24 Kasım 2007 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda Türkiye’yi temsil etme ve projelerini uluslararası katılımcılar ile paylaşma şansını yakalayacaklar. Bayer Genç Çevre Elçileri, Bayer Türk tarafından kendilerine tanınan staj imkanından da dilerlerse yararlanabilecekler.

Son başvuru tarihi 1 Ekim 2007 olarak belirlenen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı ve katılım şartları ile ilgili detaylı bilgi için www.bayeryoungenvoy.com sitesi ziyaret edilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları