16 Mayıs 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Mühendisler Kendilerini Keşfediyor
21 Mayıs 2008 Çarşamba 11:46

Genç Mühendisler Kendilerini Keşfediyor

Genç mühendislere yönelik olarak geliştirilen Discover Yourself projesine başvurular Yenibiris.com üzerinden yapılıyor.

Yenibiris.com, Profil International ve Nortel Netaş işbirliğiyle başlatılan Discover Yourself projesine destek veriyor. Projeye yapılan başvurular, Yenibiris.com üzerinden gerçekleşiyor.

Discover Yourself, genç mühendislerin kendilerini keşfetmelerini, önlerine çıkan fırsatlar arasından doğru hedefi belirlemelerini ve kariyerlerine iyi bir başlangıç yapabilmelerini hedefliyor. Program, katılımcılara, kendi güçlü yönlerini, gelişim alanlarını ve mesleki ilgilerini olabildiğince erken keşfederek gerçek potansiyellerini en verimli şekilde açığa çıkarma imkanı sunuyor. İlk çalışması Kasım 2007"de yapılan Discover Yourself programı, 2008"de de devam ediyor.

Yarım gün süren Discover Yourself çalışmasında, katılımcıların zihinsel yetkinlikleri, davranışsal eğilimleri ve mesleki ilgi alanları, dünyanın en gelişmiş değerlendirme araçlarından biriyle analiz ediliyor. Sonuçlar, rapor halinde ve bir kişisel gelişim semineri aracılığıyla katılımcılarla paylaşılıyor. Böylece katılımcılar, kendilerini daha iyi tanımlayabilme, iş hayatında güçlü yönlerinden yararlanabilme şansını yakalayabiliyorlar. Ayrıca, Nortel Netaş"ın Türkiye ve dünyadaki farklı projelerinde görev almış genç yönetici kadrosunun yönlendirmeleri doğrultusunda, genç adaylar, telekomünikasyon sektörüne dair ve kendilerinden neler beklendiğiyle ilgili destek alabiliyorlar. Arzu eden katılımcılar, Nortel Netaş bünyesindeki iş fırsatları için de değerlendirilerek uluslararası telekomünikasyon dünyasına adım atabiliyorlar.

Bugüne kadar 450"den fazla genç mühendis, Discover Yourself programından yararlandı ve bunların 180"e yakını, Nortel Netaş yöneticileriyle tanışma fırsatını yakaladı.

Projeye katılabilmek için, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Haberleşme, Matematik, vb. mühendislik bölümü mezunu veya son sınıf öğrencisi olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek yeterli. Ayrıntılı bilgi, www.yenibiris.com/discoveryourself sitesinden alınabiliyor.


Nortel Netaş Hakkında
Telekomünikasyon alanındaki 41 yıllık deneyimi ve güçlü Ar-Ge kadrosuyla geliştirdiği yerli teknolojisini Nortel çözümleriyle bütünleyen Nortel Netaş, ses haberleşmesindeki liderlik ve deneyimini İnternet ve veri iletişiminde sürdürüyor. Şirket, servis sağlayıcılara ve kurumsal müşterilerine, katma değerli IP servislerini, multimedya ve ses hizmetlerini destekleyebilmeleri için Taşıyıcı Ağlar ve Kurumsal Ağlarla donatılmış iletişim altyapısı sunuyor.

Profil International Hakkında
Profil International, Türkiye"de 1991 yılından beri İnsan Kaynakları Yönetimi ve Organizasyonel Gelişim konularında, danışmanlık prensiplerinin ve standartlarının tanımlanmasında ve gelişiminde öncü bir rol üstlenmiş bulunuyor. Profil International, çeşitli sektörlerde ve organizasyonlarda edindiği deneyimi ve kendi konusunda dünyadaki gelişmeleri ve en iyi uygulamaları sürekli takip eden profesyonel yaklaşımıyla; müşterilerinin belirledikleri hedeflere ulaşmalarını sağlayabilmek için 1991 yılından beri Türkiye"de, 1994 yılından beri de Almanya"da danışmanlık hizmeti veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları