15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Liderler Harvard Yolunda
11 Mayıs 2012 Cuma 12:30

Genç Liderler Harvard Yolunda

Türk Telekom’un, WanTTed programı kapsamında WanTTed kampını birincilikle tamamlayan 3 genç yetenek, Harvard Üniversitesi’nde eğitim almaya hak kazandı.

Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un, yetenekli genç beyinleri daha üniversiteden mezun olmadan keşfederek geleceğin liderleri olarak yetiştirmeyi amaçlayan WanTTed programı 4-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen WanTTed Camp ile tamamlandı. 7 bin 200 aday arasından seçilerek programının son aşaması olan WanTTed kampına katılmaya hak kazanan ve kampı birincilikle tamamlayan 3 genç yetenek, Harvard Üniversitesi’nde eğitim almaya hak kazandı.

Genç beyinleri her platformda desteklemeyi amaçlayan Türk Telekom, onların iş hayatına hızlı bir giriş yapabilmesi için başlattığı WanTTed programını 4-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında Beykoz Saklıköy Country Club’da gerçekleştirdiği WanTTed Camp ile tamamladı. Türkiye çapında tüm üniversitelerden katılan binlerce aday arasından seçilen 26 genç, 3 gün süren kamp süresince atölye çalışmaları, takım oyunları, sunumlar vb. aktivitelere katıldılar. Türk Telekom yöneticileriyle tanışma olanağı yakalayan Bilkent, Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Koç, Sabancı, TOBB ve Hacettepe üniversitelerinden gençler, kampa konuşmacı olarak katılan Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yüce Zerey ile AKUT Başkanı ve Uluslararası Dağcı Nasuh Mahruki’yi dinleme fırsatı da buldular.

WanTTed kampının sonunda projeleriyle Türk Telekom yöneticilerinin oluşturduğu jüri tarafından birinci seçilen İTÜ İşletme Mühendisliği öğrencisi Yasemin Koşal, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Mustafa Necip Polatcan ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat öğrencisi Burak Taşkın’dan oluşan Power Rangers grubu, Harvard Üniversitesi’nde eğitim almaya hak kazandı. Öğrenciler, bir hafta sürecek Amerika seyahatinde dünyaca ünlü Harvard Üniversitesinde 4 gün sürecek “Pazarlama Stratejileri” ve “Kişisel yönetim ve liderlik” eğitimlerine katılacak ve okul yönetimiyle ile tanışma imkanı yakalayacak. Programı birincilikle tamamlayan ve Harvard Üniversitesi’nde eğitim fırsatı yakalayan gençler iş hayatlarına Türk Telekom bünyesinde başlayacak.

Türk Telekom’un genç yetenek programı WanTTed’a İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İşletme ve İktisat Bölümleri), Mühendislik Fakültesi (Elektrik Elektronik, Telekomünikasyon, Elektronik Haberleşme, Bilgisayar, Endüstri ve İşletme Mühendislikleri) bölümlerinde öğrenim gören 7 bin 200 aday katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları