27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Liderler Antalya’da
06 Kasım 2007 Salı 10:42

Genç Liderler Antalya’da

62. JCI Dünya Kongresi, 5 Kasım’da Antalya’da başladı. 10 Kasım’a kadar sürecek kongre, 110 ülkeden yaklaşık 3.300 JCI üyesini bir araya getiriyor.

5 Kasım’da Antalya’da başlayan 62. JCI Dünya Kongresi, pozitif değişim yaratmak üzere işbirliği yapan, öğrenen ve global ortaklık anlayışıyla çalışmalarını yürüten dünya çapında liderleri bir araya getiriyor. 110 ülkeden yaklaşık 3.300 JCI üyesinin katıldığı etkinlik sayesinde katılımcılar, yeni ortaklıklar kuruyor, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunuyor ve daha iyi liderler olma konusundaki kararlılıklarını sergiliyorlar. Kongrede bu yıl, “kurumsal sosyal sorumluluk” konusu tartışılacak.

2007 JCI Dünya Kongresi’ne katılanlar, liderliğin farklı alanlarına odaklanan etkinliklerden yararlanma imkanı buluyorlar.

Genel Kurul: Genel Kurul’da 110 ulusal organizasyondan temsilciler toplanarak JCI ile ilgili konularda karara varıyorlar. Buna seçimler, açılış, onur konuşmacıları ve JCI İş Planı Yarışması ile JCI Yaratıcı Genç Girişimciler Ödülü finalleri dahil bulunuyor.

Onur Konuşmacıları: Her dünya kongresinde, ulusal ya da uluslararası organizasyonların üst düzey temsilcileri, Genel Kurul süresince uzman görüşlerini sunuyorlar.

İş İlişkileri Ağı Etkinliği: Bu etkinlikte, JCI üyeleri, dünyanın dört bir yanında çeşitli firmalarda çalışan diğer JCI üyeleriyle yeni iş ilişkileri kurma fırsatı yakalamaya çalışıyorlar.

JCI Dünya Toplum Önünde Konuşma Şampiyonası: Bu şampiyonada, üyelere, yeteneklerini gösterme ve üyeler açısından önem taşıyan konularda fikirlerini paylaşma olanağı sunuluyor. Yarışma, en iyi konuşmacıların tanınırlıklarını ve iddialarını artırmalarına fırsat veriyor. 2007’nin konusu “Daha İyi Ol” şeklinde belirlendi.

JCI Dünya Münazara Şampiyonası: Bu etkinlikte, üyeler hitabet becerilerini geliştirme ve çeşitli ülkelerden münazara takımlarıyla yarışma imkanı buluyorlar. Şampiyona, bireylere yalnızca kişisel gelişim fırsatı sunmakla kalmıyor, bir ekip olarak iyi çalışmak için ihtiyaç duydukları becerileri de kazandırıyor.

Eğitimler: JCI eğitim programları, üyelere, eğitim, iş ve liderlik alanlarında çok çeşitli bilgiler edinme olanağı tanıyor.

Kardeş Kent Töreni: JCI Kardeş Kent Programı, global arkadaşlığı teşvik etmeyi amaçlıyor. Farklı ülkelerden, bölgelerden ya da şehirlerden iki ulusal ya da yerel organizasyon, fikir, proje ve kültür alışverişinde bulunuyor. Bu kuruluşlar, dünya kongresinde buluşarak, global ortaklıklarını yerleştirmek ve ilerletmek amacıyla birlikte çalışıyorlar.

Dünyanın En Başarılı On Genci Yarışması: JCI, her yıl, daha iyi olmak için çarpıcı ve yenilikçi yöntemlere başvuran 10 başarılı genci ödüllendiriyor. Bu program, yenilikçi gençlerin çalışmalarını dünya çapında tanıtmak amacını güdüyor.

JCI Dünya Kongresinin Tarihçesi

İlk kez 1946 yılında Panama City’de yapılan JCI Dünya Kongresi, dünya çapında genç liderleri bir araya getirmeyi hedefleyen bir etkinlik. Her yıl, JCI üyeleri, bu kongre için farklı bir başkente akın ediyorlar. 2007 organizasyonu için Antalya seçilmiş bulunuyor.

JCI aynı zamanda dört bölgede –Afrika ve Ortadoğu, Asya ve Pasifik, Amerika, Avrupa- bölgesel konferanslar düzenliyor. Bu konferanslarda, iş bağlantıları kuruluyor, eğitimler veriliyor, üyelere global konularda söz söyleme fırsatı tanınıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları