16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç İstatistikçiler Koç’da Buluşuyor
29 Haziran 2012 Cuma 12:40

Genç İstatistikçiler Koç’da Buluşuyor

Genç istatistikçiler, Dünya İstatistik Kongresi öncesinde Koç Üniversitesi’nde bir araya geliyor.

Dünyanın dört bir yanından lisansüstü öğretimlerdeki ve kariyerlerinin başlangıcındaki genç istatistikçiler, Sekizinci Dünya İstatistik ve Olasılık Kongresi öncesinde istatistik alanındaki güncel konuları tartışmak üzere Koç Üniversitesi’nde düzenlenen Olasılık ve İstatistikte Genç Araştırmacılar Toplantısı’nda buluşuyor.

Koç Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan 8. Dünya Olasılık ve İstatistik Kongresi öncesinde dünyanın farklı yerlerinden gelen genç araştırmacılara ev sahipliği yapıyor.6-8 Temmuz 2012 tarihlerinde Rumelifeneri Kampüsü’nde düzenlenecek olan “Olasılık ve İstatistikte Genç Araştırmacılar Toplantısı”nda, genç istatistikçi ve olasılıkçılara bu alanlarda seçkin bilim adamları tarafından verilecek derslere katılma ve meslektaşlarıyla bilimsel bağlar kurabilecekleri bir ortam sağlanacak.

Toplantıya gelişmekte olan ülkelerden genç öğrencilerin yoğun katılımı hedefleniyor. Katılımcılar, bir yandan dersleri takip ederek bir yandan da hafta boyunca kültürel, bilimsel ve sosyal aktivitelere katılabilecek. Katılımcılara okulda konaklama imkanı da sunulacak.

Başvurular, 1 Temmuz 2012 tarihine kadar http://pwc2012.ku.edu.tr/registration adresinden yapılabilecek. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları