23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelecekle Buluşma Semineri Devam Ediyor
10 Şubat 2012 Cuma 13:40

Gelecekle Buluşma Semineri Devam Ediyor

Seminerlerin üçüncüsü için Konya’yı ziyaret eden Microsoft Türkiye yöneticileri, Konya Kalkınma Odası Yöneticileri ve Konya Ticaret Odası üyeleriyle de biraraya geldi.

Microsoft Türkiye, ülke ekonomimizin lokomotifi konumunda olan KOBİ’lerin bilişim teknolojileri ile uluslararası alanda rekabet güçlerini nasıl artırabileceği yönünde bilgilendirmek üzere düzenlediği Gelecekle Buluşma seminerlerinin üçüncüsünü Konya’da gerçekleştirdi. Konya Ticaret Odası üyelerini bilişim teknolojileri alanında bilgilendirmek ve gelişme çabalarına yönelik destek vermek üzere Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen seminerin açılışını Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen yaptı.  

Bilişim teknolojilerinin Türkiye’de ve dünyada şirketlere sağladığı katma değer örneklerine ilişkin Microsoft’un tecrübelerinin aktarıldığı seminerde, bilgi teknolojileri alanında günümüzde yaşanan yeni gelişmeler ve önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacaklar konusunda görüşler paylaşıldı. Büyümekte olan şirket sahiplerine teknolojinin, firmalarını yönetmelerinde kendilerine nasıl yardımcı olabileceğinin örneklerle anlatıldığı etkinlikte, teknoloji yatırımlarıyla maliyetlerin nasıl azaltılabileceğine ilişkin bilgiler de verildi. Yasal olmayan yazılım kullanımının yaratacağı güvenlik açığı ile şirketlere vereceği zararlar konusunda bilgilendirmenin yapıldığı seminerde korsan yazılımın ülke ve yerel ekonomilere verdiği zarara da dikkat çekildi. Gelecekle Buluşma seminerinde ayrıca Konyalı ihracatçılara ABD’de çıkan yeni haksız rekabeti önleme yasası UCA’nın getirdiği yükümlülükler hakkında bilgi verildi.

Seminerin açılışında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Microsoft Türkiye olarak ülke ekonomimizin lokomotifi konumundaki KOBİ’lerimize bilgi teknolojileri alanında ihtiyaç duydukları bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl Anadolu’da seçtiğimiz belirli bölgelerdeki büyümekte olan şirketleri yerinde ziyaret ediyor, bir taraftan bu büyüme süreci için ihtiyaçlarını tespit ediyor bir taraftan da bu konuda onları bilinçlendiriyor ve danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Anadolu’daki KOBİ’lerimizin faaliyet gösterdikleri şehirlere yaptığımız ziyaretler ile düzenlediğimiz bilgilendirme amaçlı Gelecekle Buluşma seminerlerinde büyümekte olan şirketlere bilgi teknolojileri alanında gerekli olan bilgi ve donanımı kazandırmayı amaçlıyoruz. Gelecekle Buluşma seminerlerimizin 2012 yılındaki ilk toplantısını 32 binin üzerinde kuruma ev sahipliği yapan, hızla ve başarıyla büyüyen şirketleri ile Türkiye’ye model teşkil eden Konya’da gerçekleştirmek istedik. Yıl içinde Anadolu’da büyümeyi hedefleyen tüm şirketler ile buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

Konyalı girişimci gençleri çok kısa bir süre önce hayata geçirilmiş olan online yazılım eğitim portalı Açık Akademi’ye kayıt olmaları için davet eden Tamer Özmen, Konya’dan uygulama geliştirme konusunda dünya çapında başarı elde edebilecek girişimcilerin çıkacağına inandığını belirtti.

Büyümekte olan şirketlerin kendi potansiyellerini ve çevrelerindeki fırsatları iyi analiz edebilmeleri için kullanılabilecek araçların anlatıldığı Konya’daki seminerde, birlikte çalışma ve yeni iletişim yöntemleri ile müşteri ilişkileri yönetimi çözümlerinin yanı sıra geleceğin teknoloji deneyimleri de tanıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları