24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğini Gör Üniversiteni Seç
12 Temmuz 2012 Perşembe 15:40

Geleceğini Gör Üniversiteni Seç

Özyeğin Üniversitesi, bugünlerde en doğru tercihi yapmak için uğraşan üniversite adaylarına geleceklerini bir film gibi izleme imkanı sunuyor.

ÖzÜ, dünyada ilk ve tek olan yenilikçi Facebook uygulaması Hayatının Oyunu ile gençlerin üniversite ve sonrasındaki beş yılı kapsayan geleceklerini deneyimlemelerini sağlıyor.

Gençler, uygulama boyunca yapacakları seçimlere göre kurgulanan ve
“gelecekteki özgeçmişleri”ni temsil eden 2,5 dakikalık bir videoyu Facebook’da arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

Üç öğrencinin iPad kazanacağı Hayatının Oyunu, aynı zamanda 15 öğrenciye
Özyeğin Üniversitesi’nde burslu okuma ve 30 öğrenciye yerleştikleri üniversiteye bakılmaksızın staj yapma şansı sunuyor.

Özyeğin Üniversitesi, gençlerin geleceklerini planlayıp üniversite yıllarını ve sonrasını bugünden yaşayabilecekleri ve dünyada bir benzeri daha olmayan yenilikçi bir Facebook uygulamasını hayata geçirdi.

ÖzÜ, dünyada ilk ve tek olan “Hayatının Oyunu” adlı uygulamasıyla, gençlerin üniversite ve sonrasındaki beş yılı kapsayan temsili geleceklerini deneyimlemelerini sağlıyor. Hayatının Oyunu’nu oynayan gençler, uygulama boyunca yapacakları seçimlere göre kurgulanan ve gelecekteki özgeçmişlerini temsil eden 2,5 dakikalık bir videoyu bugünden izleyebiliyorlar ve arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar. Uygulamaya www.hayatininoyunu.com adresinden ulaşılıyor.

Üç öğrencinin iPad kazanacağı uygulama, aynı zamanda 15 öğrenciye Özyeğin Üniversitesi’nde burslu okuma, 30 öğrenciye de hangi üniversiteye yerleşirlerse yerleşsinler ÖzÜ’nün seçeceği bir kurumda sigortalı ve maaşlı staj imkanından yararlanma şansı sunuyor.

Hayatının Oyunu, gençlerin Özyeğin Üniversitesi’nde nasıl farklı bir geleceğe hazırlanacaklarını görmelerini ve önlerine çıkan fırsatları değerlendirirlerse mezun olduklarında iş ve özel hayatlarında elde edecekleri avantajlı konumu farkına varmalarını da amaçlıyor.

Gelecekteki hayatın bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçiyor
Hayatının Oyunu'nda kullanıcılar, oyun boyunca alacakları kararlarla Özyeğin Üniversitesi’ndeki yıllarını ve üniversite sonrası beş yılı kapsayan temsili bir geleceği planlayacaklar. Öğrenciler okuyacakları program, ders çalışmaya ve sosyal yaşama ayıracakları vakit, girecekleri kulüp, staj yapacakları sektör ve hatta Erasmus ile değişim öğrencisi olarak gidecekleri ülke gibi kararlarla baş başa kalacaklar. Gençler, böylece oyunun sonunda yaptıkları seçimleri temsil eden görüntü ve fotoğraflarla geleceklerini izleyecekleri yaklaşık 2,5 dakikalık kişisel bir videoya sahip olacaklar.

Gelecekteki özgeçmişlerini temsil eden videolarını “Arkadaşının bu geleceği sahip olabileceğini düşünüyorsan sen de videosunu beğen!” başlığı ile Facebook’a yükleyenler arasından en fazla oy alan ilk 3 öğrenci iPad sahip olacak. Dileyen 11’inci ve 12’nci sınıfı bitirmiş öğrenciler ise, ÖzÜ’de burslu okuma şansı yakalayabilecekleri sonraki aşamaya katılabilecek. Özyeğin Üniversitesi’nden burs kazanma fırsatı yakalamak isteyenler, “bu bursu neden istediklerine ve mezun olduklarında nasıl fark yaratacaklarına” dair 1000 karakterlik kısa bir başvuru metnini uygulama sonunda çıkan forma yazarak burs başvurusu yapacaklar. Yapılan değerlendirmeler, telefon ve yüz yüze görüşmeler sonrasında belirlenen 100 öğrenci, aralarında Hüsnü Özyeğin, Alemşah Öztürk, Burak Büyükdemir gibi iş dünyasının önde gelen isimlerinin de olduğu jüriyi ikna etmek üzere Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’ndeki Yarı Final ve Finale davet edilecek.

Burs verecekleri öğrencileri başarılı olduğu kadar gelecekte fark yaratma arzusuna sahip olanlar arasından seçeceklerini belirten Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut şöyle konuştu: “Türkiye’de çoğu lise mezunu, üniversiteyi sadece bir amaç olarak algılıyor. Yıllar süren yıpratıcı bir yarış sonrası üniversiteye girdiğinde işin zor kısmının arkada kaldığını ve bundan sonrasının kolay olacağını düşünüyor. Oysa üniversite, gereken dönüşüm için son şansınız; burada kendinizi yeniden programlamanız gerekiyor. Eğitiminizin sorumluluğunu almalı ve hedefleriniz doğrultusunda farklılaşarak kendinizi hayata hazırlamalısınız. Türkiye’nin önde gelen dijital ajansı 41? 29! ile birlikte hayata geçirdiğimiz Hayatının Oyunu ile üniversite adaylarına ‘Geleceğini senin kendi seçimlerin belirler’ mesajını vermek ve Özyeğin Üniversitesi’nin farklılıklarını yaratıcı ve yenilikçi bir uygulama ile anlatmak istiyoruz.”

Hayatının Oyunu Kampanya Takvimi
5-20 Temmuz   Facebook Uygulaması ve iPad Kazanma Fırsatı
13 Temmuz    Burs Başvurusu İçin Son Tarih 
14-17 Temmuz  Ön Değerlendirme ve Kampüse Davet
19-20-21 Temmuz  Canlı Etkinlik: Çekmeköy Kampüsü’nde Yarı Final ve Final

Ödüller
6 Kişiye iPad:
•Facebook'da en fazla beğenilen (“like” edilen) ilk 3 videonun sahiplerine iPad ve yarı finale çıkma garantisi.
•Finaldeki Asansör Konuşmasında en yüksek puanı alan üç kişiye iPad.

15 Kişiye İlave Öğrenim Bursu:
Finalde başarılı olan 15 öğrenciye, üniversite sınavı sonucunda Özyeğin Üniversitesi’ne ilk 6 tercihlerinden yerleştikleri takdirde, YGS/LYS koşulları ile ilave burs alma hakkı:
* 3 Kişiye tam burs
* 5 Kişiye ilave %50 burs
* 7 Kişiye ilave %25 burs

30 Kişiye Staj:
Finale kalan 30 öğrencinin tamamına, hangi üniversiteye yerleşirlerse yerleşsinler, istedikleri zaman kullanmak üzere ÖzÜ’nün seçeceği bir kurumda sigortalı ve maaşlı staj hakkı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları