15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin Yıldızlarını Yetiştiriyor
17 Eylül 2008 Çarşamba 11:28

Geleceğin Yıldızlarını Yetiştiriyor

Ekol Drama Sanat Evi kuruluşundan bugüne 7'den 70'e geleceğin gerçek yıldızlarını yetiştiriyor.

1999 yılında Gülsen Çaltıl tarafından kurulan Ekol Drama Sanat Evi"nin Genel Sanat Yönetmenliğini ise, 10 yıldır usta oyuncu Ayla Algan yürütüyor. Okul bünyesindeki uzman eğitmenler ve akademisyenler, yaratıcı drama tekniği ile öğrencilere özgür bir ortamda bireysel gelişimlerini serbestçe gerçekleştirebilme imkânı sağlıyor.

Farkındalık ve özgüvenin kişinin en önemli donanımı olduğuna inanan okul, çocuk ve gençlere eğitimleri; Yaşantısal Öğrenme Metodolojisiyle veriyor. Bu metot kapsamında; öğrencilerin, grup çalışmaları içinde etkin bir şekilde yer almaları ve eğitim ortamında yaşadıklarını kendi hayatlarıyla ilişkilendirmeleri sağlanıyor. Ekol Drama Sanat Evi, öğrencisini, kendi içindeki cevheri fark etmesi için yönlendiriyor.

4 - 17 yaş arası gruplar için Yaratıcı Drama, Drama ile Solfej, Resim, Modern Dans, Reklâm, Dizi ve Sinema Oyunculuğu, Enstrüman, Yönetmenliğe Giriş, İleri Tiyatro, Çağdaş Sinema eğitimleri veriliyor. Yetişkinlere ise; Çağdaş Tiyatro, Reklam, Dizi ve Sinema Oyunculuğu, Diksiyon ve Dublaj, Doğaçlama, Sahne Grameri, Resim, Yaratıcı Drama, Modern Dans, Latin Dans ve Yönetmenliğe Giriş verilen başlıca eğitimler arasında.

Ayla Algan"ın başkanlığında yürütülen Reklâm, Dizi ve Sinema Oyunculuğu atölyesiyle, televizyon ve sinema sektörünün eğitimli oyuncu ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Okul, oyuncu adaylarına müfredat kapsamında doğaçlama, kamera önü oyunculuk, senaryo çalışması, çekim senaryosu ve sinopsis eğitimleri veriyor.

10 yıldır birbirinden ünlü oyuncular yetiştiren Ekol Drama Sanat Evi"nin 2008-2009 eğitim yılı; 4 Ekim 2008 tarihinde başlıyor ve 13 Haziran 2009 tarihinde sona eriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları