18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin Yetenekli Müzisyenleri Seçiliyor
28 Şubat 2012 Salı 10:44

Geleceğin Yetenekli Müzisyenleri Seçiliyor

İstanbul liseleri arasında yapılan, yetenekli müzisyenlerin seçileceği Hisar Okulları Liseler Arası Müzik Yarışması başlıyor

Hisar Okulları’nın farklı okulları müziğin ortak dili ve heyecanı ile buluşturmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Hisar Okulları İstanbul Liseler Arası Müzik Yarışması heyecanı başlıyor. İstanbul’daki liseler arasından yetenekli müzisyenlerin seçileceği yarışmada bu yıl yine büyük çekişme yaşanacak. Yarışma, yorum ve beste olmak üzere iki ana kategoride yapılacak ve yarışmanın birincileri birbirinden değerli ödüller kazanacak. Müzisyen Aydilge’nin sunuculuğunu yapacağı yarışmada müzik dünyasının önemli isimleri jüri olacak. Adaylar hisarschool.k12.tr adresindeki başvuru formunu doldurup, 9 Mart 2012 tarihine kadar demo kayıtlarını okula göndererek 16 Mart’ta yapılacak elemeye katılabilecekler.

31 Mart’ta finali gerçekleşecek yarışmada, yorum ve beste olmak üzere iki ana kategori ve alt kategorilerde dereceye giren yarışmacıları da birbirinden değerli ödüller bekliyor. En iyi beste kategorisinde birinci olacak öğrenci Berklee Summer School at Umbria Perugia yaz okulu programına gönderilecek, En iyi yorum kategorisinde birinci olacak okula ise Yamaha dijital piyano hediye edilecek. Ayrıca jürinin belirleyeceği İstanbul dahilindeki bir lise öğrencisine Hisar Akademi’de istediği müzik branşında bir eğitim yılı süresince burs verilecek.

Yarışmanın Jüri Üyeleri

31 Mart’ta gerçekleşecek yarışmada ülkenin önde gelen müzisyenleri jüri olarak yer alacak. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Cahit Berkay, Ege, Kutlu Özmakinacı, Gökhan Tepe, Serkan Özgen, Sina Koloğlu, Şebnem Sungur, Dilek Yonat Batıbay ve Meltem Taşkıran bulunuyor.

Ana sponsorluğunu Mavi’nin üstlendiği yarışmanın iletişim sponsoru Alem FM, ürün sponsoru Yamaha Dore Müzik, teknik donanım sponsoru Elit Işık ve Ses Teknolojileri, lojistik hizmetler sponsoru MNG Factoring ve eğitim sponsoru da Hisar Akademi oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları