23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin Tasarımcılarına Ödül
27 Aralık 2010 Pazartesi 13:31

Geleceğin Tasarımcılarına Ödül

Koçtaş'ın İTÜ işbirliğiyle, düzenlediği Koçtaş Ürünleriyle İç Mekan Tasarım Yarışması sonuçlandı.

Koçtaş, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) işbirliğiyle düzenlediği iç mekan tasarım yarışmasıyla sektörün geleceği mimar ve iç mimarlara yeteneklerini ortaya koyma fırsatı sağladı. Türkiye"nin dört bir yanındaki mimarlık fakültesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen "Koçtaş Ürünleriyle İç Mekan Tasarım Yarışması"nda sonuçlar belli oldu.

"Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması"nda dereceye girenler İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden sırasıyla Hayri Atak, Lebriz Atan ve Didem Angın oldu. Yarışmada dereceye giren ilk üç öğrenci ile mansiyon ve teşvik ödülü almaya hak kazananlara ödülleri Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Şener tarafından verildi. Yarışmada birinci olarak seçilen Hayri Atak 5.000 liralık para ödülünü almaya hak kazanırken, ikinci Lebriz Atan"a 2.500 lira, üçüncü Didem Angın ise 1.250 lira para ödülü verildi. Yarışmada mansiyon alan 5 kişiye 750"şer lira ödül verilirken, ayrıca 3 kişiye de 500 liralık teşvik ödülü takdim edildi.

Özpamukçu: "Gençleri ve yaratıcılıklarını desteklemeyi önemsiyoruz"
Yarışmanın ödül töreninde konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lideri olarak gençleri ve onların yaratıcı güçlerini desteklemeyi çok önemsediklerini söyledi. Amaçlarının gençlerin teoride öğrendiklerini pratiğe dökmeleri, edindikleri bilgi ve deneyimi yaşam alanlarına taşımaları için fırsat sunmak olduğunu söyleyen Alp Önder Özpamukçu, ilk kez düzenlenen yarışmada büyük bir ilgi gördüklerini ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

"Koçtaş"ın sektördeki liderliğinde gençlerin katkısı büyük"
Yarışma süresince desteklerini esirgemeyen İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Şener"e teşekkürlerini sunan Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş olarak Türkiye"nin değişik illerindeki mağazalarda kişilerin yaşam alanlarını güzelleştirecek ürün ve hizmetler sunma iddiasıyla faaliyetlerini yürüttüklerini söyledi. Büyük çoğunluğu gençlerden oluşan uzman çalışanlarıyla, her yıl milyonlarca müşteriyi mağazalarında ağırladıklarını söyleyen Alp Önder Özpamukçu: "Koçtaş"ın dinamik yapısı sayesinde elde ettiği liderlikte, genç çalışanlarımızın, genç tüketicilerimizin büyük katkısı var" dedi. Özpamukçu şöyle devam etti: "Bu yarışmayla birlikte, Koçtaş etrafında yaratılan değer zincirine bir halka daha ekliyoruz ve genç mimarlarımızla buluşuyoruz. Yarışmaya katılan, ödül kazanan ya da kazanmayan tüm gençlerimize bu heyecanımıza ortak oldukları için, bu birliktelik için teşekkür ediyorum."

28 proje katıldı, öğrenciler Koçtaş ürünleriyle özgün mekanlar yarattı
"Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması"nda öğrencilerin şartnamede yer alan koşullara bağlı kalarak, kendi seçtikleri bir evi Koçtaş ürünleriyle tasarlamaları istendi. Projelerde; iç mekan tasarımı özgünlüğü, ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla uyumları, uygulanabilirlikleri ve kendine has bir tarzı yansıtması koşulu arandı. Yarışmaya Türkiye"deki 11 üniversiteden toplam 28 proje başvurusu yapıldı.

Yarışmanın değerlendirme toplantısı geçtiğimiz günlerde İstanbul Teknik Üniversitesi"nin Taşkışla Kampüsü"nde, Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Cem Altun (İTÜ), Y. Doç. Dr. Ali Çiçek (Bahçeşehir Üniv.), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın ( M.Ü) ve Prof. Dr. Hasan Şener"in ( İTÜ) katılımıyla gerçekleşmişti.

Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması"nın önümüzdeki senelerde de tekrarlanarak gelenekselleşmesi hedefleniyor. Koçtaş, gençlerin gelişimini destekleyecek bu yarışma ve farklı projelerle yeni yılda da gençlerin yanında olmaya devam etmesi hedefleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları