25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin Proje Yöneticileri Yetişiyor
18 Aralık 2007 Salı 11:35

Geleceğin Proje Yöneticileri Yetişiyor

Yenibiris.com, İstanbul Kurumsal Gelişim ve Bilimer Bilişim Akademisi ile, Proje Yönetimi Sertifika Programı Eğitimleri’nin ikincisini düzenliyor.

Yenibiris.com, İstanbul Kurumsal Gelişim ve Bilimer Bilişim Akademisi işbirliğiyle düzenlediği, uluslararası geçerliliğe sahip Proje Yönetimi Sertifika Programı Eğitimleri’nin ikincisini gerçekleştiriyor.

Hızla globalleşen iş dünyasında yeni ekonomilere ve teknolojilere aynı hızla ayak uydurmak ve buna göre organize olmak, gelecekteki olası varlığımızın bugün için gerekli önkoşullarından en önemlisi olarak gösteriliyor. Bu değişim sürecinin başarılı olması için, günümüzde proje yönetimi ve projelerle yönetim önem kazanıyor. Yenibiris.com’un İstanbul Kurumsal Gelişim ve Bilimer Bilişim Akademisi işbirliğiyle düzenlediği Proje Yönetimi Sertifika Programı, dünya çapında geçerliliği olan PMP (Project Management Professional) sınavı için önkoşul olarak sunuluyor. Eğitim sonunda verilen Global REP unvanına sahip sertifika, sadece Türkiye’de değil, dünyada da iş kapılarını aralıyor.

Programda, dünyada genelinde kabul görmüş PMI (Project Management Institute) metodolojisine göre proje yönetimi metotları anlatılıyor ve yine PMI’ın düzenlediği PMP sertifikasyonu sınavına hazırlık yapılıyor.

İstanbul Kurumsal Gelişim Eğitim Planlama Koordinatörü Abdullah Güler, “Bir projeye başlanırken en önemli nokta doğru tanımlamadır. Ne yazık ki, pek çok proje doğru tanımlamalar yapılmadan başlatıldığı için, çoğu zaman projeler uzuyor veya istenen ürüne veya hizmete ulaşılamıyor,” diyerek programın önemini vurguluyor.

Bir proje için, tanımlama süreci kadar planlama metodolojisinin varlığı da önem taşıyor. Aktivitelerin tanımlanması, kaynakların atanması, kritik yolun belirlenerek yorumlanması, kaynak histogramlarının incelenmesi gibi süreçler, planlama metodolojisinin önemli adımları oluyor.

Yenibiris.com üyelerinin özel indirimlerle katılabileceği eğitim hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için, www.yenibiris.com/pmp2 adresi ziyaret edilebiliyor.

Bilimer Bilişim Akademisi Hakkında

SAP danışmanı yetiştiren SAP Çözüm Akademisi’nin bireysel eğitimlerde tek yetkilisi olan Bilimer Bilişim Akademisi, bireysel ve kurumsal eğitimler için müşteriye özel eğitim hizmetleri sunan, Microsoft, Adobe ve Quark yetkili eğitim merkezi, Pearson VUE ve Thomson Prometric yetkili sınav merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda, proje yönetiminin uluslararası arenada kabul görmüş PMP sertifikasyonu eğitimlerini veren iki kurumdan biri olarak tanınıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları