05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin Moda Profesyonelleri Yetişiyor
30 Nisan 2009 Perşembe 11:01

Geleceğin Moda Profesyonelleri Yetişiyor

İstanbul Moda Akademisi (İMA); eski bir konservatuar olan Sadrazam Sait Paşa Konağı'nda moda konusunda uzmanlaşmak isteyenleri eğitime bekliyor.

Türkiye"de moda eğitimine yepyeni yaklaşımlar getirerek, geleceğin moda profesyonellerini endüstriye kazandırmak amacıyla kurulan İstanbul Moda Akademisi (İMA),Avrupa Birliği, Dış Ticaret Müsteşarlığı ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından yürütülen ve finanse edilen dev bir proje olan Moda ve Tekstil Is Kümesi"nin eğitim alanına odaklanmış organıdır.

Ülkemizin en güclü sektörlerinden tekstil sektörünü, global gelişmelere paralel olarak beslemek ve bu alanda ihtiyaç duyulan işgücünü uluslararasi standartlarda yetiştirmek üzere 2008 yılından bu yana faaliyet gosteren İMA, endüstrinin ihtiyaçlarina gore kurgulanan uygulamaya dayali egitim iceriği ve konusunda deneyimli uzman eğitmen kadrosu ile moda alaninda kariyer yapmayi hedefleyen yeni nesil moda profesyonellerini rekabete hazırlıyor.

University of Arts London/London College of Fashion (İngiltere), Domus Academy (İtalya) ve IFM (Fransa), Polimoda (İtalya), Institute Français de la Mod (Fransa) ve Nottingham Trent University (İngiltere) gibi dünyanın önde gelen moda okulları ile stratejik işbirlikleri yürüten IMA" da Moda Tasarımı, Moda Teknolojisi ve Ürün Geliştirme, Moda Yönetimi ve Pazarlamasi, Moda Perakendeciligi, Moda Fotoğrafçılığı ve Medya gibi konular baglaminda modaya 360 derece yaklaşan eğitim programları akademik ve sürekli eğitim programları olmak üzere iki ana grupta toplanıyor.IMA"da eğitimler,IMA"nin son teknoloji ile donatılmış modern ortamında 16-20 kişiden oluşan sınıflarında, yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde, seçilen programa göre 3 aydan 2 yıla kadar surebiliyor.

Luks Dunyasi"na bambaska bir bakıs: Luks Markalar konusundaki en önemli uzmanlardan Tim Jackson 11-12 Mayıs"ta İstanbul Moda Akademisi" nde.  

London College of Fashion eğitmenlerinden Tim Jackson, Lüks Markalara yönelik yönetim ve pazarlama konularinda uzmanlaşmış olup, dünyanin bir cok noktasinda bu alanlarda çeşitli seminerler ve eğitimler vermektedir. Tim Jackson"un 2002"de yayınladığı Gucci- Lüks Markaların Yeni Ailesi ve 2004 "de yayınladığı Lüks Markalar olmak üzere iki kitabi bulunuyor.

11-12 Mayıs"ta İMA "da gercekleşecek 2 günlük bu eğitimde, lüks markalarin analizi yapılacak ve tüketiciler ile bağ kurarak markayı farklılaştırma yolları üzerine uygulamalı calişmalar yürütülecek.

IMA, ünlü tasarımcıların katılacağı seminerler ve moda yaz okulu gibi daha birçok aktivite ve programları ile moda ile ilgilenenlere yoğun bir gündem sunmaya devam edecek.

İstanbul Moda Akademisi
Teşvikiye Cad. No:10/1 Sadrazam Sait Paşa Konağı, Nişantaşı
0 212 219 41 41
www.istanbulmodaakademisi.com


(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları