04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğe Bir Damla Sakla Projesinde Yeni Adım
19 Eylül 2008 Cuma 12:41

Geleceğe Bir Damla Sakla Projesinde Yeni Adım

Soyak, Geleceğe Bir Damla Sakla sosyal sorumluluk projesinin İstanbul çalışmalarını hızlandırdı.

Soyak, 2007 yılında İzmir"de başlattığı Geleceğe Bir Damla Sakla projesinin, 2008 yılı İstanbul çalışmalarını başlattı. 2008 eğitim yılı ilk döneminin başlamasıyla İstanbul"da yapılan çalışmalar sonucunda, Disk Anadolu Tekstil Meslek Lisesi, Hacı Hatice Bayraktar Lisesi, Kartal Yakacık Lisesi ve Burak Bora Anadolu Lisesi"nin, su tüketim kanalları yenilendi. Böylelikle İstanbul"da bugüne kadar 8 okulda yenileme çalışmaları tamamlanmış oldu.

Tanıtım toplantılarında konuşan Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, "Soyak olarak, sosyal sorumluluk çalışmalarında temel aldığımız en önemli unsur sürdürülebilirlik. Toplumsal Sorumluluk politikamız gereği, sürdürülebilir yaşam kalitesi bilincini yükseltmek amacıyla sosyal, çevresel, toplumsal ortam ve şartların oluşmasına yönelik katmadeğer sağlamayı hedefliyoruz. Bu noktadan yola çıkarak, sosyal sorumluluk projemize, öncelikli olarak gerçekleştirdiğimiz konut projelerimizin yakın çevresinden başlıyor, yaptığımız çalışmalarla yine liderlik anlayışımız gereği diğer kurumlara da örnek teşkil etmesi amacıyla hareket ediyoruz. Geçtiğimiz yıl İzmir"de başlattığımız Geleceğe Bir Damla Sakla projemiz ile su tasarrufu konusunda uygulama gerçekleştirdiğimiz okullarda büyük yol kat ettik. İzmir"de projemizi gerçekleştirdiğimiz 15 okulda yapılan çalışmalar sayesinde ilk 6 aylık verilere göre 670 ton su tasarrufu sağlamış bulunuyoruz" dedi.

2008 yılı sonuna kadar İstanbul"da belirlenen 18 okuldaki yenileme çalışmalarını bitirmeyi hedeflediklerini belirten Çelenk, "Ölçümlemelerimize İstanbul"da, tasarruf sağlayıcı sensörlü batarya ve pisuarlar ile, yenileme yapacağımız 18 okulu da katarak devam edeceğiz. Önümüzdeki sene İstanbul ve İzmir"de toplam 33 okulda yapılmış olan su tasarruf miktarını görebileceğiz." dedi. Soyak olarak, genç nesillerin su tasarrufu bilincini yaygınlaştıran elçiler olarak yetişmesine katkıda bulunmanın ve okullardan başlayarak geniş kitleleri su tasarrufuna teşvik etmenin en önemli hedeflerinden biri olduğunu sözlerine ekleyen Çelenk, "Geçen sene 108 kişinin 20.000 adamsaat çaba harcayarak emek verdiği ve 15 okulda 2500 adet malzeme değişimi gerçekleştirilen projemizde, su tasarrufu bilincini yaygınlaştırmak amacıyla 12.500 İzmirli aileye ulaştık. Hedefimiz proje kapsamında toplamda %30 oranında su tasarrufuna katkı sağlamak. 2008 yılı sonuna kadar İstanbul"da belirlediğimiz 18 okulda da su tasarrufu konusundaki düzenlemeleri tamamlayarak, bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz."dedi.

Bostancı ve Karaköy Rotary Kulüpleri işbirliğinde Avrupa ve Anadolu yakasında devam eden Geleceğe Bir Damla Sakla projesi düzenlemeri kapsamında okulların musluk ve pisuarları tasarruf sağlayan sensörlü tipleriyle değiştiriliyor, rezervuarlar yenileniyor. Ayrıca, okullarda suyun bilinçli kullanılmasına yönelik eğitimler düzenleniyor, tanıtım malzemeleriyle etki artırılmaya çalışılıyor.

Geleceğe Bir Damla Sakla sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Haziran ayı içerisinde Erkut Soyak Lisesi, Bilge Soyak İlköğretim Okulu ve Yılmaz Soyak İlköğretim Okulu"nun çalışmaları tamamlandı. 22 Eylül - 8 Ekim 2008 döneminde ise Süleyman Demirel Lisesi, Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi, Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi, Halkalı Tic. Meslek lisesi - Anadolu Tic. Meslek Lisesi, İsmet Aktar Endüstri Meslek Lisesi, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Lisesi, Kadriye Moroğlu Lisesi, İMKB Halkalı Endüstri Meslek Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Küçükçekmece Prof.Dr. Sabahattin Zaim Lisesi ve İMKB Atakent Endüstri Meslek Lisesi"nin su tüketim kanallarının yenilenmesi hedefleniyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları