13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğe Bir Damla Sakla Projesi İstanbul Okullarında
15 Ocak 2008 Salı 14:45

Geleceğe Bir Damla Sakla Projesi İstanbul Okullarında

Soyak tarafından 2007 yılında İzmir'de 15 okulda başlayan Geleceğe Bir Damla Sakla projesi, 2008 yılı çalışmalarına İstanbul'da 15 okul ile devam edecek.

Soyak’ın susuzluk tehlikesine karşı önlem ve bilinçlendirme çalışmalarını içeren Geleceğe Bir Damla Sakla projesi, henüz bir yılını doldurmadan önemli rakamlara ulaştı. Belirlenen okullardaki musluk ve pisuarların tasarruf sağlayan sensörlü tipleriye değiştirildiği ve rezervuarların yenilendiği çalışmalar sonucunda, önemli ölçüde su tasarrufu sağlanmaya başlandı. Suyun önemi, bilinçli su tüketimi ve hijyen konularında düzenlenen eğitim faaliyetleri ile öğrenciler bilinçlendirildi. Öğrencilerin, su tasarrufu bilincini yaygınlaştıran elçiler olarak yetişmesinin amaçlandığı çalışmalar ile, İzmir’de bulunan 12.500 aileye ulaşıldı.

Çiğli Rotary Kulübü’nün işbirliğiyle hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında ayrıca, Soyak Mavişehir projesinin ortak kullanım alanları ile İstanbul’da bulunan Soyak yönetim binasının su tüketim kanalları tasarruf sağlayıcı düzenlemelerle yenilendi. Su tasarrufu bilincini çalışanları arasında da yaygınlaştırmayı hedefleyen Soyak, çalışanların çocuklarına yönelik olarak, Geleceğe Bir Damla Sakla Resim Yarışması düzenledi.

2008 yılı çalışmalarına İstanbul’da devam edilecek olan Geleceğe Bir Damla Sakla projesi ile, küresel ısınmanın en vahim sonuçlarından olan sususuzluk tehlikesine dikkat çekmek ve bu konuya duyarlı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Konuyla ilgili Soyak Kurumsal İletişim Takım Lideri Fatma Çelenk; Kurumsal Sosyal Sorumluluğun sürdürülebilir projelerden oluşmasının önemine dikkat çekerek, iş ortaklığı yapılan STK’ların da bu kapsamda büyük önem taşıdığını vurguladı. Çelenk; “İzmir’de başlattığımız projemizin teknik uygulamaları ve bilgilendirme çalışmaları 2007 Aralık sonunda tamamlandı. Toplamda 1500 malzeme değişimi yapıldı. Su tasarrufu ölçümleme çalışmaları ise devam ediyor. 2008 yılı içerisinde projemiz kapsamında İzmir’deki okullar arasında düzenlenecek yarışmalarla, öğrencilerin konuya olan duyarlılıklarını arttırmayı hedefliyoruz. 2007 yılında okullar içinde projeye destek veren öğretmenlerle birlikte 108 kişi, projemizde aktif olarak rol aldı. Bu sayıyı gönüllülük ilkesi doğrultusunda artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları