29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GALAXY Nexus, Aveayla Türkiyeye Geliyor
03 Şubat 2012 Cuma 20:14

GALAXY Nexus, Avea'yla Türkiye'ye Geliyor

HD Super AMOLED ekrana sahip Samsung GALAXY Nexus, dünyanın Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistem ile çalışan ilk akıllı cep telefonu olma özelliği taşıyor.

Dünyanın lider cep telefonu üreticilerinden Samsung Electronics ve Google, dünyanın ilk Android™ 4.0, Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonu GALAXY Nexus’u Türkiye pazarına sunuyor. Android™ 4.0 Ice Cream Sandwich aynı zamanda Android platformunun en yeni sürümü olma özelliğini taşıyor. Mart ayında satışta olacak GALAXY Nexus’ta 720p çözünürlüğe sahip, 4.65 inç büyüklüğünde HD Super AMOLED ekran ve 1.2GHz çift çekirdekli işlemci bulunuyor.


Android 4.0, Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi ile Çalışan İlk Akıllı Cep Telefonu

Ice Cream Sandwich, Android’e yepyeni bir görünüm ve doku kazandırıyor. Ice Cream Sandwich, gelişmiş çoklu görev yönetimi, bildirim özellikleri, Wi-Fi Hotspot ve NFC desteği ile web’de tam tarama deneyimi sunan, yenilenmiş tasarıma sahip bir kullanıcı arayüzü içeriyor. Androidli cep telefonlarında bir ilk olarak GALAXY Nexus’ta, yazılım tabanlı navigasyon tuşları da yer alıyor. GALAXY Nexus’ta aynı zamanda Android’i daha basit, estetik ve kullanışlı kılmak için kilitleme ekranı, ana ekran, telefon uygulaması ve diğer fonksiyonlar da yeniden düşünüldü ve tasarlandı.

GALAXY Nexus’un yeniden tasarlanmış kamerasında panoramik çekim modu, 1080p video çekim özelliği, deklanşöre basım anında fotoğrafın kaydedilmesi özelliği bulunuyor.

GALAXY Nexus bulut teknolojisine uyumluluğu sayesinde de kullanıcıların e-postalarını, rehberlerini ve diğer verilerini tüm cihazları ile senkronize etmelerine olanak sağlıyor. Kullanıcılar Android Market™ aracılığıyla 300.000’den fazla uygulamaya erişebiliyor . Ice Cream Sandwich, Face Unlock gibi yenilikçi özellikler de sunuyor. Face Unlock, telefonun tuş kilidini açmak için yüz tanıma özelliğini kullanıyor.

NFC teknolojisini kullanan Android Beam de kullanıcıların web sayfalarını, uygulamaları ve YouTube™ videolarını hızlı bir şekilde arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak sağlıyor. Bunun için kullanıcıların tek yapmaları gereken telefonlarını birbirine hafifçe dokundurmak. Kullanıcılar video çekimi yaparken ya da Google Talk™ ile görüntülü sohbet ederken dahi eğlenceli efektleri kullanabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları