28 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fujitsu’dan KOBİ’ye Özel Sanallaşma Paketi
03 Kasım 2011 Perşembe 10:55

Fujitsu’dan KOBİ’ye Özel Sanallaşma Paketi

Fujitsu, Sanal Masaüstü Altyapı (VDI) paketleriyle KOBİ'lerin sanallaşmaya geçişlerini kolaylaştırıyor.

Tak-çalıştır paketlerinde Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 sunucu, Fujitsu Zero Client istemci, ekranlar, klavye ve fare gibi geçiş için gereken tüm unsurlar bulunuyor. Şirketler ihtiyaçlarına göre 20 iş istasyonuna veya 40 iş istasyonuna kadar kullanıcıyı destekleyen paketleri seçebiliyor. KOBİ'lere VDI'ya kolay geçiş avantajı sağlayan Fujitsu, yükleme ve bakım desteği de sunuyor.

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, KOBİ'lerin Sanal Masaüstü Altyapıları'na (Virtual Desktop Infrastructure - VDI) geçişini kolaylaştıran paket çözümler sunuyor. VDI Paketleri, karışıklığı ortadan kaldıran donanım ve yazılımlarla PC ve masaüstü tabanlı iş istasyonlarının sanal ortamlara geçişini kolaylaştırıyor.

VDI'ya geçiş yapmaları durumunda şirketler hem donanım, hem de BT operasyonlarının maliyetlerinden tasarruf ediyor. VDI aynı zamanda tüm iş verilerinin merkezi bir sunucuda yedeklenmesini sağlarken, geleneksel PC bazlı ortamlara göre enerji maliyetlerinde de tasarruf sağlıyor. Fujitsu, sunduğu VDI paketleriyle küçük şirketlerin sistem yönetimi ile ilgili endişelerini de ortadan kaldırıyor.

Fujitsu, yeni VDI Paketleriyle hem kanal ortaklarının, hem de son kullanıcıların VDI'ya kolay geçiş talebini karşılıyor. Fujitsu'nun biri 42 ye kadar kullanıcıyı, diğeri ise 20 ye kadar kullanıcıyı destekleyen iki çözüm paketi bulunuyor. Her iki seçenekte de optimize edilmiş Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 sunucu, ağ altyapılarını sağlayan entegre Fujitsu Zero Client istemci ve ekranlar yer alıyor. Klavye ve farelerin de bulunduğu paketlerdeki yazılımlar çalışmaya hazır şekilde sunuluyor.

Fujitsu, şirketlerin büyüme stratejileri doğrultusunda, ana bilgisayarların ve anahtarların daha fazla Fujitsu Zero Client istemci eklenmesi için yeri olmasını sağlıyor. Opsiyonel Fujitsu Portable Zero Client taşınabilir istemci VDI'ya taşınırken Windows bazlı PC'lerini kullanmak isteyen şirketlere de çözüm sunuyor. Tak-çalıştır özelliği bulunan, USB bağlantılı bir cihaz olan Fujitsu Portable Zero Client taşınabilir istemci, mevcut masaüstlerinin ve dizüstü bilgisayarların VDI Host Node olarak kullanılmasını mümkün kılıyor.

VDI ile kullanıcılar, kendi masaüstlerine şirket ağına bağlı Fujitsu Zero Client üzerinden ulaşabiliyor veya uzaktan erişebiliyor. Fujitsu Zero Client'ın performansı masaüstü PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar ile aynı olmasına rağmen, akıllı istemci ofislere göre daha az ses ve ısı yayılımı sağlar.

Fujitsu Türkiye İstemci Teknoloji Satış Yöneticisi Gökhan Özveren VDI Paketleriyle ilgili olarak şunları söyledi:
"KOBİ'lerin ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde karşılamasına rağmen VDI karmaşık bir sistem olduğu yanlış algısıyla çok da fazla tercih edilmiyor. Fujitsu olarak KOBİ'lerin bu endişesini ortadan kaldırıyor, onlara VDI'ya kolay geçiş avantajını sunuyoruz. Merkezi sunucudan klavye ve fareye, güç ve ağ kablolarına kadar tüm öğeleri barındıran VDI paketlerimizle KOBİ'lerin VDI'ya geçişini destekliyoruz."

VDI Paketlerinden faydalanmak isteyen işletmelerin yalnızca kurulması gereken iş istasyonu sayısını belirlemeleri yeterli oluyor. Fujitsu, geçişe başlamaları için ihtiyaç duydukları opsiyonel yükleme ve bakım hizmetleri gibi tüm çözümleri sağlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları