18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fujitsu Siemens Computersa Yeni Genel Müdür
17 Mayıs 2007 Perşembe 09:33

Fujitsu Siemens Computers'a Yeni Genel Müdür

Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürlüğü'ne, sektörün deneyimli isimlerinden Cem Soysal atandı.

Avrupa"nın ve Türkiye"nin lider bilişim firmalarından Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürlüğü"ne, sektörün deneyimli isimlerinden Cem Soysal atandı.

1964 doğumlu olan Cem Soysal, İstanbul Teknik Üniversitesi"nde İnşaat Mühendisliği dalında tamamladığı lisans çalışmalarının ardından New York Pace Üniversitesi"nde Bilgisayar Bilimleri ve Enformasyon Sistemleri üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Bunun yanı sıra New York Üniversitesi'nde finans ve işletme programlarına katıldı ve Columbia Üniversitesi'nden Pazarlama Yönetimi konusunda sertifika aldı. Beş yıl süreyle bulunduğu A.B.D.'de, Baras-Jersey tekstil grubunun Enformasyon Sistemleri Başkan Yardımcılığı'nı üstlendi.

1994 yılında Türkiye"ye dönmesinin ardından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Bilgi Sistemleri Merkezi'nde Sistem Grup Yöneticisi olarak görev yaptı. 1997 yılında kuruluşunu başlattığı Türkiye'nin ikinci en büyük internet servis sağlayıcısı olmuş Vestelnet A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü'nü, 2002 yılında Tepum Teknoloji A.Ş."nin Genel Müdürlüğünü, 2003 yılında ise Teknoloji Holding Tasarım Hizmetleri ve Üretim Grubu Şirketleri Grup Başkanlığı"nı üstlendi. Son olarak Doğan Online Portal Şirketleri Grup Başkanı olan Soysal, bundan böyle Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürü olarak görevine devam edecek.

Cem Soysal göreve başlamasının ardından yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

"Kariyer kararlarımı alırken daima, görüştüğüm firmanın ne kadar yenilikçi olduğunu dikkate aldım. Yenilikçilik, geniş bir vizyon ve firmanın global hedefleri, önemli seçim kriterlerim oldu. Fujitsu Siemens Computers, geleceği yönlendiren teknolojiler konusunda kurum ve birey düzeyinde yenilikçiliği ilke edinmiş bir şirket. Ürün skalasından, geliştirdiği konseptlere kadar her alanda öncülük etmeyi başarmış bir firma. Bugüne dek edindiğim deneyimleri, varolan ekibin yaratıcı fikirleriyle ve firmanın global vizyonu ile birleştirerek kısa sürede bir başarı öyküsü yaratabileceğimize inanıyorum."


Fujitsu Siemens Computers Hakkında

Fujitsu Siemens Computers, yeni nesil Mobilite ve Dinamik Veri Merkezi ürünlerini, hizmetlerini ve çözümlerini stratejik odak noktası olarak belirlemiş olan, Avrupa"nın lider BT tedarikçilerinden biridir. Ayrıcalıklı derinliğe sahip olan platform ve hizmet portföyü ile sunduğumuz seçenekler; kuruluş - tipi BT altyapı çözümleri ve hizmet önerileri için portatif bilgisayarlardan desktoplara kadar uzanan geniş ürün seçenekleri sunar. Dünya çapında 170 ülkeye yayılan hizmet ağı ile Fujitsu Siemens Computers; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika"daki en kilit pazarlarda yer almaktadır. Ortak hissedarların güçlerini, yenilikçilik anlayışını ve global erişimini birleştirerek değerlerini yükselten Fujitsu Limited and Siemens AG olarak büyük şirketler, küçük veya orta ölçekli kuruluşlar ve bireysel kullanıcılardan oluşan müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tam olarak karşıladığımızdan emin olmak istiyoruz. Müşterek sosyal sorumluluk açısından uluslararası standartları yakalamak için Fujitsu Siemens Computers aynı zamanda Birleşmiş Milletler Global Akti"nin bir üyesidir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları