05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fujitsu Forumda Ürünler ve Çözümler Tanıtıldı
22 Kasım 2011 Salı 21:48

Fujitsu Forum'da Ürünler ve Çözümler Tanıtıldı

9 - 10 Kasım tarihlerinde Münih'te gerçekleşen Fujitsu Forum'da Fujitsu'nun her ölçekten kurumun uygun maliyetler ve tam destekle bulut platformlarına geçmesini sağlayacak çözümleri tanıtıldı.

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu'nun her sene düzenlediği müşteri ve işortakları etkinliği Fujitsu Forum 9-10 Kasım tarihlerinde Almanya'nın Münih kentinde gerçekleşti. Katılımcılarla yeni vizyonunu paylaşan Fujitsu, aynı zamanda önümüzdeki dönemde odağında olan ürün ve hizmetlerini tanıttı.
Fujitsu Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda müşterilerinin iş taleplerini karşılayacak esnek hizmet ve çözümler sunuyor.Oluşturduğu bu platform sayesinde müşterilerinin yarının bulut bazlı bilişim teknolojilerine geçmesini sağlıyor. BT altyapılarının yeniden şekillendirilmesi konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi bulunan Fujitsu müşterilerine uçtan uca çözüm sunuyor.

Bulut platformlarına uygun çözümler
Fujitsu Forum'da öne çıkan ürün ve çözümler arasında bulut bazlı uygulamalar için geliştirilen yeni yazılımlar yer alıyor. Çok büyük miktarlardaki verilerin bile gerçek zamanlı karar verme süreçlerinde kullanılmasını mümkün kılan çözümlerin veri analizlerinde devrim yaratması bekleniyor.

Fujitsu Forum'da küçük ve orta ölçekli şirketlerin özel ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen çözümler de dikkat çekti. Bu çözümler kurumların BT sistemlerinin çevikliğini artırarak iş süreçlerinin hızlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda toplam sahip olma maliyetini azaltarak, yeni teknolojilere yatırım yapma risklerini ortadan kaldırıyor.


Fujitsu Forum'da dikkat çeken yeni Fujitsu ürün ve çözümleri şöyledir:

• Fujitsu İş Çözümleri Mağazası (Fujitsu Business Solutions Store): Fujitsu İş Çözümleri Mağazası, bulut bazlı iş uygulamaları ve iş süreçlerini tek bir platform üzerinden satışa sunuyor. Fujitsu ve iş ortaklarının her ölçekten şirkete uygun olarak sunduğu çözümler arasında Fujitsu CRM Bulut Servisleri de yer alıyor. Mağazada Fujitsu'nun iş ortakları yazılımlarını yeni müşterilerine "Yazılım Servisleri" şeklinde sunabiliyor. Basit bir arayüz ise uygulamaların bulut platformları ve İş Çözümleri Mağazası için bir kaç gün içerisinde hazır olmasını garantiliyor.

• SAP HANA için dünyanın ilk çok düğümlü (multi-node) ortamlarından biri: SAP AG tarafından onaylanmış olan platform, kuruluşların yeni trendleri belirlemek için büyük miktarda veriyi gerçek – gerçek zamanlı olarak analiz etmelerini ve değişen pazar durumlarına gerçek zamanlı olarak cevap vermelerini sağlıyor. Yüksek kullanılabilirliği olan, ölçeklenebilir bir platformla desteklenerek yüksek miktarlarda iş verisi gerçek zamanlı olarak analiz edilebiliyor.

• Dinamik Altyapı Blokları (DI Blokları): Dinamik Altyapı Blokları, kuruluşlara veri merkezlerini birleştirmeleri ve yeniden şekillendirmeleri için modüler, adım adım bir yaklaşım sunuyor. DI Blokları BT faaliyetlerinin değişken iş ihtiyaçlarını her zaman karşılamasını ve özel bulut altyapılarına hazır olmasını güvence altına alarak kuruluşlara rekabet avantajı sağlıyor.

• SAP çözümleri için FlexFrame Compact: Fujitsu'nun SAP BT altyapılarının yürütülmesi için sunduğu uygun maliyetli bir çözüm olan FlexFrame Compact, SAP iş uygulamalarının kullanılabilirliğini garanti altına alarak orta ölçekli kurumlara daha iyi iş performansı sunuyor. Fujitsu FlexFrame Compact, şu anda 250'nin üzerinde büyük şirket tarafından SAP çözüm ortamlarının optimize edilmesi için kullanılan sanal altyapının başlangıç seviyesi sürümüdür. Bu çözümün içinde, toplam sahip olma maliyetinin düşürülmesine yönelik olarak sunucular, sanal makineler, depolama sistemleri ve ağlar bulunuyor.

• Android Tablet PC: Fujitsu Forum'da sanal masaüstü altyapı (VDI - Virtual Desktop Infrastructure) uygulamalarının yürütülmesi için ideal olan Android Tablet PC'nin demosu katılımcılarla paylaşıldı. Android Tablet PC ile tüm hassas veriler kurumsal güvenlik duvarlarıyla korunurken, iş uygulamalarının kullanıldığı kişisel sanal makinelerden kurumsal verilere güvenli bir şekilde erişilebiliyor. Android Tablet PC, Fujitsu'nun bulut tabanlı işlem gücünü kullanarak ağ bazlı erişim cihazlarına geçişe yardımcı olan çözümler geliştirdiğini ortaya koyuyor. Kurumsal verilerin korunmasına yeni bir boyut getiren tablet PC aynı zamanda su geçirmez bir cihaz olarak da dikkat çekiyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları