23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fujitsu, Yeşil Bilişimde Lider
30 Aralık 2010 Perşembe 12:44

Fujitsu, Yeşil Bilişimde Lider

Şirket Computerworld dergisince Yeşil BT alanında 2010 lideri seçildi.

HP"den Büyük Organizasyon
NetApp"a Yeni Kanal Müdürü
Arçelik'ten A+++ Buzdolabı
Konfor ve Estetik Yeni Mobee"de

Computerworld dergisi Fujitsu'yu 2010 yılının lider Yeşil BT kuruluşu seçti. Computerworld, Fujitsu'nun çevresel faaliyetlerinin küresel düzeyde sürdürülebilir olması konusundaki kararlılığı nedeni ile bu seçimin yapıldığını duyurdu.

Çevre dostu teknolojiler yardımıyla çevre dostu ürün ve hizmetler sunmayı, kurumsal DNA'larının bir parçası olarak gördüklerini belirten Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim konuyla ilgili şunları söyledi:

"ComputerWorld'un bu seçimi bizi mutlu etti, gururlandırdı. Faaliyetlerimizin tümünde çevreye olası etkilerini dikkate alıyor, titizlikle analiz ediyoruz. 2010'un lider Yeşil BT kuruluşu seçilmemiz iyi yapılandırılmış, uzun vadeli ve istikrarlı çevre stratejimizin bir sonucudur. Bu alandaki gayretlerimizin takdir edilmesi bizi daha da fazla çalışmaya teşvik ediyor. Çalışanlarımızı yerel bitki örtüsünün korunma altına alınması gibi geri dönüşüm ve destek programlarına aktif katılımları konusunda teşvik ediyoruz. Fujitsu olarak hedefimiz düşük karbonlu bir gelecek."

1938'den beri sürdürülebilirliğe önem veriyor
Fujitsu, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için kararlı adımlar atıyor. Kuruluşun, "2020 Yeşil" politikası düşük karbonlu bir geleceğe odaklanıyor. Bunu, yenilikçi BT teknolojilerini kullanarak, hem BT hem de toplumun çevre üzerinde yarattığı ayak izlerini azaltarak yapmayı hedefliyor.

2002 yılında notebook'larda ilk kez bitkisel içerikli plastik parçalar kullanıldı
Fujitsu'nun sürdürülebilirliğe odaklanması 1938'de ilk fabrikasında oluşturduğu park ile başladı. 1988'de ilk geri dönüşüm merkezini açan Fujitsu, 2002'de dünyada bir ilki gerçekleştirerek notebook bilgisayarlarına bitkisel içerikli, geri dönüşümlü plastik parçalar taktı. 2003'te Japonya'daki tüm fabrikalarında sıfır atık emisyon hedefine ulaşan Fujitsu, 2006 yılında çevreci yönetim sistemi ISO14001 entegrasyonunu global olarak tamamladı.

Müşterilerin beklentilerinin çok ötesinde çevreci ürünler
Kendisini sürekli yenileyen Fujitsu, ürün ve hizmetleri ile müşterilerin beklentilerini aşmaya devam ediyor. Bunu yaparken çevreye karşı sorumluluklarını da ihmal etmeyen Fujitsu enerji tüketimini azaltan, geri dönüşümlü, kompakt ve hafif BT ürünleri tasarlıyor.

670 hektarlık yerel bitki örtüsü Fujitsu çalışanlarına emanet
Düşük karbon emisyonuna göre tasarlanan Fujitsu üretim tesisleri, veri merkezleri ve ofislerinde yenilenebilir enerji kullanılıyor. Fujitsu çalışanları, 670 hektarlık yerel bitki örtüsünün korunma altına alınması gibi geri dönüşüm ve yenilikleri destekleme programlarıyla çevreyi korumanın sürdürülebilirliği konusunda teşvik ediliyor.

Computerworld, 3 yıldır 'Yeşil BT' liderlerini belirliyor
Computerworld üç yıldır verimli BT stratejilerini hayata geçiren kuruluşları belirliyor. Bu yıl Mayıs ve Temmuz ayları arasında Internet üzerinden yapılan ankete 95 organizasyon katıldı. Daha sonra Computerworld bu organizasyonların temsilcileriyle görüşerek cevapların doğruluğunu onayladı. Sadece yazılı onay veren organizasyonların değerlendirmeye alındığı bu sürecin ardından Computerworld, Yeşil BT uzmanlarından yardım alarak kriterleri belirledi. Organizasyonlar, kullandıkları ekipman ve BT teknolojilerinin ne kadar enerji tasarrufu sağladığına ve karbon emisyon derecelerine göre değerlendirildi. En İyi 12 Yeşil BT Kullanıcısı ve En İyi 12 Yeşil BT Satıcısı listeleri belirlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları