24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fransızca Binbirgece Müzikali Piri Reiste
30 Mart 2012 Cuma 17:00

Fransızca Binbirgece Müzikali Piri Reis'te

Özel Karşıyaka Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencileri 1.5 yılda hazırladıkları Binbirgece masallarından oluşan Fransızca müzikali velilerine sergilemenin gururunu yaşadılar.

Her iki yılda bir gerçekleştirilen Fransızca Müzikal gösterisinin 5. si bu yıl Frankofoni Haftası içinde sahnelendi. Özel Karşıyaka Piri Reis İlköğretim Okulu Fransızca Bölüm Başkanı Zeren Erbakan bu yıl müzikalin konusunu Binbirgece masallarından seçtiklerini belirterek, “Ali Baba ve Kırk Haramiler, Alaaddin’in Sihirli Lambası, Denizci Simbad ile Şeytan ve Satıcı masallarını seçtik. Öğrencilerimiz bu masalları Fransızca skeçler halinde sundular” dedi.

Erbakan öğrencileri seçerken dans ya da drama yeteneklerine göre değil “Müzikal Kulübü”nden istekli öğrenciler içinden seçtiklerini kaydetti.  Erbakan “Çalışmalarımız esnasında birçok öğretmenimizden de destek aldık. Örneğin resim dersi öğretmenlerimiz dekorlarımızı oluşturmamızda, kostüm hazırlığında, müzik dersi öğretmenlerimiz müzikleri seçmemizde ve müzikleri oyunlarımıza uyarlamamızda, dans dersi öğretmenlerimiz danslara hazırlanmamızda yardımcı oldular” diye konuştu.

Erbakan etkinliğin bundan sonraki yıllarda da süreceğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları