18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Florida Üniversitesinden Ege Portsa Ziyaret
12 Temmuz 2011 Salı 16:30

Florida Üniversitesi'nden Ege Ports'a Ziyaret

Florida Üniversitesi’nden 42 öğrenci, Türkiye’nin en başarılı ve modern turizm kapılarından biri haline gelen Ege Ports'un başarısını yerinde incelemek üzere Türkiye’ye geldi.

İşlettiği Ege Ports (Kuşadası Limanı), Port Akdeniz (Antalya Ticari ve Yolcu Limanı) ve Bodrum Limanı’nı, yaptığı yatırımlar ve kurduğu modern altyapı sistemleriyle Türk turizminin yükselen yıldızları haline getiren Global Liman İşletmeleri’nin başarısı, uluslararası ölçekte yoğun ilgi görüyor. Miami Limanı başta olmak üzere çok sayıda marina ve kruvaziyer limanına ev sahipliği yapan bölgede eğitim veren Florida Üniversitesi Uluslararası İş Geliştirme bölümünden 42 öğrenci, Ege Ports’un başarısını incelemek, organizasyon ve projeler hakkında bilgi almak üzere Kuşadası’na geldiler. Beraberlerindeki 2 öğretim üyesiyle birlikte Royal Caribbean Cruises’a ait Navigator of the Seas gemisiyle limana gelen öğrenciler, Global Liman İşletmeleri Pazarlama Direktörü Figen Semerciyan ve diğer yetkililerinden bilgi aldı. Öğrencilere, Ege Ports’a yapılan yatırımlar, elde edilen hızlı büyüme, liman operasyonları, tesisler ve rıhtım uzatma projeleri anlatıldı. Kuşadası Limanı’nın modern altyapısı ve elde ettiği başarıları hayranlıkla inceleyen öğrenciler, ziyaretin çok verimli geçtiğini vurguladı. 2009 yılında da aynı üniversiteden öğrenciler gelerek, Kuşadası Limanı’nı ziyaret etmişti.

Limancılıkta otorite haline geldik
Marina ve kruvaziyer işletmeciliği alanlarında uzmanlaşan bir bölgeden gelen öğrencilerin, Kuşadası Limanı’nı beğeniyle incelemesinden gurur duyduklarını belirten Ege Ports Genel Müdürü Aziz Güngör, “Global Liman İşletmeleri’nin Türkiye’deki limancılık anlayışına getirdiği yepyeni boyut, işlettiği limanları başarıya taşırken, uluslararası alanda da saygınlık kazandırıyor. Sadece Türk turizmini geliştirmekle yetinmiyor, limancılıkta uluslararası otorite haline geliyoruz. Florida Üniversitesi’nden gelen öğrencilerin, Kuşadası Limanı’nı bir laboratuvar olarak görmeleri, bu açıdan bize gurur veriyor” diye konuştu.

Gemi ve yolcu sayısında rekor artış
Kuşadası Limanı’nın, 2003 yılında gerçekleştirilen özelleştirme sonrası Global Liman İşletmeleri’ne devrolmasıyla, limana gelen gemi ve yolcu sayısı her yıl istikrarlı bir şekilde arttı. Özelleştirme öncesi 300 olan yıllık gemi sayısının 2011 yılı sonu itibarıyla 628’e, 250 seviyelerinde olan yolcu sayısının ise 773 bine çıkması bekleniyor. Bugüne kadar limana yapılan yatırım miktarı 18,5 milyon dolara ulaşırken, yatırım kapsamında terminal binası büyütüldü, butik alışveriş merkezi eklendi.

Saygın ödüllere layık görüldü
Ege Ports, başarılarına paralel olarak çok sayıda saygın ödülün de sahibi oldu. Bugüne kadar Lloyd’s List Türkiye Denizcilik Ödülleri’nde Yılın Turistik Yolcu Limanı, Altın Çıpa Skalite ödüllerine layık görülen Ege Ports, Uluslararası Kruvaziyer İşletmecileri Birliği tarafından Dünyanın En Güvenli Limanı olarak seçildi. Ege Ports son olarak, dünyanın en prestijli turizm ve gezi ödülleri olan World Travel Awards’ta bu yıl  Dünyanın Lider Yolcu Limanı ve Avrupa’nın Lider Yolcu Limanı kategorilerinde aday gösterildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları