17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fiyata Dayalı Rekabet
20 Ekim 2007 Cumartesi 14:16

Fiyata Dayalı Rekabet

Satış Gücü Konferansı’nda konuşan kardeş yazarlar Bryan ve Jeffrey Eisenberg, satış ve pazarlama konusunda tüm bildiklerini katılımcılarla paylaştı.

Modern çağın şövalyeleri diye tanımlanan pazarlama dünyasının aktörleri, başarıyı getirecek satış inceliklerini öğrenmek için, Salesmax dergisi tarafından düzenlenen Satış Gücü Konferansı’nda buluştu. Yurt içi ve yurt dışından uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen konferansta bütün gözler, tüm dünyada ikna mimarı olarak kabul edilen ve ‘Kedinizin Havlamasını mı Bekliyorsunuz?’ (Waiting For Your Cat To Bark?) adlı kitaplarında iknayı anlatan yeni bir model tanımlayan kardeş yazarlar Bryan ve Jeffrey Eisenberg’in üzerindeydi.

Wall Street Journal, New York Times, USA Today, Business Week’te en çok satanlar listesinde yer alan Waiting for Your Cat to Bark ve Call to Action kitaplarının yazarları olan Eisenberg kardeşler, satış ve pazarlama konusunda tüm bildiklerini katılımcılarla paylaştıkları Modern Çağın Şövalyeleri, Güç Sizde Artık temalı konferansta, yalnızca fiyatla rekabet etmeyi kokain bağımlılığına benzetti. Eisenberg’ler, bunun hızlı bir itici güç olabileceğini, ancak bedelinin sonradan mutlaka ödeneceğini söylerken, “Pazarlamacılar olarak işimiz, müşterinin ürün ya da hizmetimize güvenmesine yardımcı olan doğru değeri yaratmaktır. Satıcıların karşılaştığı en büyük problem, onlara ödenen para konusunda şirketlerin sözlerini tutmaya niyetli olmamalarıdır. En kritik basamak, sadece müşteriyi memnun etmeyen, aynı zamanda mutluluk da veren gerçek değeri sağlamalarının zorunlu olduğu fikrini benimsemektir” diye konuştu.

Müşterinizle bağlantıyı koparmayın

Eisenberg kardeşler, kendi geliştirdikleri İkna Mimarisi metodu hakkında şunları anlattı: “İkna Mimarisi (Persuasion Architecture™), davranışları tahmin etmeye ve gözlemlere dayalı tahminleri mükemmelleştirmeye dayalıdır. Tahmin ettiğimiz şeyi eğer kişi yapmazsa bunun iki olası sebebi vardır. Bir, sunduğumuzun geliştirilmesi gerekiyor, böylece kişinin motivasyonu üzerine farklı sunumlar geliştirmeye ihtiyaç duyabiliriz. İki, eğer sunumumuzu değiştirirsek ve yine de ikna edemezsek kişinin motivasyonunu anlamadığımızı kabul ederek, orijinal araştırmaya geri dönüp yeniden araştırırız. Bu süreç devamlı bir yenilenme ve geleneksel pazar araştırmalarının dışına çıkarak, sürekli bir müşteri memnuniyeti yaratan bir süreçtir.”

Katılımcılara ‘Her müşterinin bir gönüllü olduğunu unutmayın’ diye seslenen Bryan ve Jeffrey Eisenberg, “İletişim aksarsa ikna gücü de kaybedilir. Müşterinin bakış açısıyla bağlantı koparılırsa, yeniden bağlantı kurulmalı ve hızlandırılmalıdır” dedi.

Türkiye’nin çok yönlü sanatçılarından Ali Poyrazoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen konferansta, Işık Üniversitesi Öğretim Üyeleri’nden Dr. Engin Baran ve Dale Carnegie Training’den David Green de katılımcılara satış ve pazarlamanın incelikleri konusunda bilgi aktardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları