20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Firmalar Yönetici Kadrolarına Yatırım Yapıyor
25 Eylül 2007 Salı 13:21

Firmalar Yönetici Kadrolarına Yatırım Yapıyor

Koç Üniversitesi tarafından düzenlenen Yönetici Geliştirme Programları sayesinde orta ve üstü düzey yöneticiler, Üniversitenin akademik bilgi birikiminden en etkin şekilde yararlanma fırsatı yakalıyor.

Günümüzde şirketlerin hedefledikleri başarıyı yakalayabilmeleri için etkin bir yöneticilik anlayışını oturtmaları büyük önem taşıyor. Bu noktada firmalar, kendini sürekli geliştiren, yenilikleri takip eden, geleceğin yönetim süreçleri hakkında bilgi sahibi olan yöneticilerle çalışmayı tercih ediyor ve mevcut yönetim kadrolarının eğitimi için önemli bütçeler ayırıyorlar. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen “Yönetici Geliştirme Programları”, ülkemiz yöneticileri açısından bu konuda önemli bir boşluğu dolduruyor. Program, firmaların yönetici kadrolarını yönetim alanındaki gelişmeler hakkında detaylı bilgilerle donatarak, mevcut bilgi ve deneyimlerini en doğru ve hedeflere yönelik şekilde nasıl kullanabilecekleri konusunda detaylı bir eğitim programı sunuyor. Programdan şimdiye kadar 115 firmadan 900’ün üzerinde yönetici yararlanmış bulunuyor.

Ülkemizin ve dünyanın önde gelen eğitim kurumları arasında bulunan Koç Üniversitesi bünyesinde oluşturulan “Yönetici Geliştirme Programları”, iş dünyasının üst ve orta düzey yönetim seviyesindeki ihtiyaçlarına yanıt üretiyor. Profesyonel iş yaşamının gereksinimlerine yüksek nitelikli çözümler getiren Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları, 39 farklı modülden oluşuyor ve üniversitenin seçkin akademik kadrosu tarafından veriliyor. Yönetici Geliştirme Programları kapsamında operasyon yönetimi ve yönetim bilişim sistemleri, finans ve muhasebe, pazarlama, ekonomi, yönetim konularında iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik eğitimler sunuluyor. Şirket talebine göre Türkçe ya da İngilizce olarak sunulabilen programlar, aynı zamanda firma ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ve Yönetici Geliştirme Programları Direktörü Prof. Dr. Noyan Arsan, iş dünyasına sundukları eğitimlere ilişkin şu bilgileri veriyor: “İş dünyası son yıllarda önemli değişimler yaşıyor. Gerek daha fazla şirketin uluslararası çapta faaliyet göstermesi gerekse iletişimin çok boyutlu bir hal alması, iş dünyasında birtakım farklılıkları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle şirketlerin bilgili ve konusuna hakim yöneticiler tarafından idare edilmesi, günümüzün yüksek rekabet ortamının bir zorunluluğu diyebiliriz. Firmalar, daha başarılı, ufku daha açık ve dünyadaki gelişmeleri daha hızlı kavrayan yöneticilerle çalışmayı tercih ediyorlar ve bu konuda onlara yatırım yapıyorlar. Bizler de bu noktada Yönetici Geliştirme Programları dahilinde her biri kendi alanlarından uzman olan akademik kadromuzla orta ve üst düzey yöneticilerin gelişimlerine yardımcı oluyoruz. Sektöre özel vaka çalışmalarını da dahil ettiğimiz Yönetici Geliştirme Programları’na zaman zaman konusunda uzman profesyonelleri de eğitimci olarak davet edebiliyoruz. Programımız sayesinde kendilerini geliştiren yöneticiler, çalıştıkları firmalara daha fazla değer katabiliyorlar. Tabii ki bu durum, şirketlerin yoğun rekabet ortamında hedefledikleri noktaya daha hızlı ulaşmalarını sağlıyor.”

Yönetici Geliştirme Programları Koç Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilebildiği gibi, istenildiği takdirde şirketlerin eğitim merkezlerinde de verilebiliyor. Üniversite kampüsünde konaklamalı olarak gerçekleştirilen programlar sırasında, katılımcılar kampüsün olanaklarından yararlanabiliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları