01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FiloTürk Logitrans Fuarında
08 Aralık 2011 Perşembe 00:45

FiloTürk Logitrans Fuarı'nda

FiloTürk, Araç Takip Sistemleri’nde teknoloji lideri Mobiliz’in Mobil Takip Sistemindeki yenilikleri ile, Türkiye Online Sürücü Kayıt Sistemi dijital takograf entegrasyon çalışmalarını Logitrans Fuarı’nda tanıtıyor.

FiloTürk, 20 yılı aşkın deneyim ile Mobiliz tarafından geliştirilen ve 100.000 araçta kullanılmakta olan mobil takip ve filo yönetim sistemleriyle, pek çoğu kendi sektörlerinde lider 8.000’i aşkın firmaya hizmet veriyor, müşterilerine Mobiliz teknolojisi ile verim ve rekabet gücü artırıcı çözümler sunuyor. Kullanılan en son teknoloji sayesinde şirketler sahada görev yapan filolarını, elemanlarını ve değerli yüklerini, internet üzerinden en ekonomik şekilde her an izleyebiliyor ve bu sayede operasyonlarını daha etkin yöneterek, işletme giderlerinin azalmasına katkıda bulunuyor.

 

Sürücü Verileri FiloTürk Araç Takip Sistemi Üzerinden Online İzlenebilecek

FiloTürk Araç Takip Sistemi müşterileri, çok yakın zamanda Türkiye Online Sürücü Kayıt Sistemi üzerinden sürücü verilerini online olarak takip edebilecek. Yakın zamanda tamamlanacak entegrasyon sayesinde kullanıcılar, sürücü ve araçlara ait dijital takograf verilerini araca gitmeden uzaktan GPRS aracılığıyla indirebilecek ve bu sayede çok ciddi işgücü kazancı sağlayabilecek.

Dijital takograf verilerinin araç takip cihazı üzerinden uzaktan indirilebilmesi için hem takografın hem de araç takip cihazının uzaktan veri indirme işlemleri için onaylanmış olması gerekiyor. TOBB, UND ve TürkTrust önderliğinde geliştirilen Türkiye Online Sürücü Kayıt Sistemi organizasyonunda teknoloji partneri olan Mobiliz, dijital takograf cihazına entegrasyonu sağlayan ve yerel çözümü geliştiren ilk firma olacak.

FiloTürk müşterileri kullanmakta oldukları Mobiliz Araç Takip Sistemi yazılımı üzerinden sürücü çalışma ve dinlenme süreleri ile hız ihlalleri gibi verilere anında ulaşabilecek ve bu sayede filolarını daha etkin yönetebilecek. Analiz edilen veriler, saklanabilecek ve geçmişe yönelik sürücü çalışma performansları raporlanabilecek.

Türkiye’nin de taraf olduğu Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yapan Taşıtlarda Çalışan Personelin Çalışmalarına İlişkin Avrupa Anlaşması (AETR) hükümleri gereğince (ağırlığı 3,5 tondan fazla kamyon ve çekici ile 9 kişiden fazla yolcu taşıyan otobüsler) ticari araçlara dijital takograf cihazı takılması ve bu kapsamda taşıma yapan sürücülerin dijital takograf cihazı kartı kullanması zorunlu hale getirildi. Mevzuat gereğince en geç 28 günde bir kez sürücü en geç 2 ayda bir defa da araç bilgilerinin elde edilmesi gerekliliği bulunuyor. Bu kapsamda TOBB ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) tarafından geliştirilen Türkiye Online Sürücü Kayıt Sistemi ile araç ve sürücüler ile ilgili elde edilen dijital takograf verileri tek bir merkezde toplanacak ve bu bilgiler Türkiye’deki ve yurtdışındaki ticareti kolaylaştıracak.

Dijital Takograf Entegrasyonunun Sağlayacağı Faydalar

·         Dijital takograf entegrasyonu sayesinde araç ve sürücü verileri araca gitmeden online olarak izlenebilecek.

·         Araca gitmeden uzaktan elde edilen veriler sayesinde işgücü kazancı sağlanabilecek.

·         Araç ve sürücü verileri saklanabilecek ve geçmişe yönelik raporlar alınabilecek.

·         Sürücülerin çalışma ve dinlenme süreleri, hız ihlalleri verileri izlenebilecek.

·         FiloTürk’ün müşterilerine sunduğu Mobiliz Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi sayesinde kullanıcılar, tek bir sistem üzerinden hem araçlarını izleyebilecek ve araçları ile ilgili çok çeşitli raporlar alabilecek hem de dijital takograf verilerine anında ulaşabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları