16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Federasyon ve Kızılaydan Çocuklar Üşümesin Kampanyası
01 Eylül 2008 Pazartesi 13:39

Federasyon ve Kızılay'dan Çocuklar Üşümesin Kampanyası

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Türk Kızılay'ı işbirliği ile Çocuklar üşümesin isimli birkampanya başlattı.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Kültürel ve Sosyal Dayanışma Komitesi"nin Türk Kızılay"ı işbirliği ile Çocuklar üşümesin isimli bir kampanya başlattı.

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde 5 bin kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuğun kışlık giyim gereksinimlerini karşılamak üzere başlatılan kampanyanın duyurumu, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen tarafından 12. IIFF Uluslar arası İstanbul Moda Fuarı"nda yapıldı.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Kahraman Öztürk;
Bu kampanyaya çok önem verdiklerini belirterek "Federasyonumuz sosyal sorumluluk kapsamında 5 bin çocuğumuzu giydirecek. Bu davranışımızla diğer kurumlara örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz. Kampanyayı desteklemek her şeyden önce bir toplumsal görev ve sorumluluktur. Bu konuda tüm sektörümüz ve iş adamlarımızdan destek bekliyoruz" diye konuştu.

Türk Kızılay"ı Şube Başkanı Ercan Tan ise, Türkiye genelinde yardıma muhtaç yüz binlerce çocuk olduğunu hatırlattı. Kızılay"ın toplumsal konulara duyarlı davranan kişi ve kurumların desteği ile daha geniş kitlelere yardım hedefine hızla ulaşabileceğini belirten Tan, bu kampanyada iş birliği yapan Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Kahraman Öztürk"de teşekkür etti.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları