25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EXPO 2015 İçin AİFDden İzmire Destek
04 Şubat 2008 Pazartesi 14:22

EXPO 2015 İçin AİFD'den İzmir'e Destek

Herkes için Sağlık / Daha İyi Bir Dünya için Yeni Yollar temasıyla Expo 2015’e aday olan İzmir'e AİFD'den destek geldi.

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) Expo 2015’in, Herkes için Sağlık / Daha İyi Bir Dünya için Yeni Yollar temasıyla İzmir’de yapılabilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Avrupa ve ABD’deki uluslararası ilaç kuruluşlarını konu hakkında bilgilendirerek destek vermeleri için devreye sokan AİFD, yurtiçinde ve yurtdışında İzmir’in kampanyasına destek isteyen ilanları da başlattı. AİFD ayrıca Expo 2015’e ev sahipliği yapmak için Milano’ya karşı mücadele eden İzmir’in neden ideal seçim olacağını anlatan bir mektubu da bu konuda karar verecek olan BIE (Uluslararası Sergiler Bürosu) delegelerine gönderdi.

Ocak ayı başında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) yeni Yönetim Kurulu’nun yaptığı nezaket ve kutlama ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, İzmir’in Expo 2015 adaylığına destek istemesi ardından AİFD bu konuda özel bir komisyon oluşturarak çalışmalarını başlattı.

İlk aşamada Avrupa İlaç Endüstrileri ve Dernekleri Federasyonu (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations - EFPIA), Uluslararası İlaç Üreticileri Dernekleri Federasyonu (International Federation of Pharmaceutical Manufacturers Associations – IFPMA) ve Amerikan İlaç Araştırmacıları ve Üreticileri (Pharmaceutical Research and Manufacturers of America – PhARMA) adlı kuruluşlara konuyla ilgili bilgilendirici bir mektup gönderildi. Bu kuruluşlardan, başta BIE’nin merkezinin bulunduğu Paris olmak üzere, üyelerinin faaliyet gösterdiği bütün ülkelerde ve kentlerde İzmir’in adaylığını destekleyici lobi çalışmaları yapmaları istendi.

İlan destekli kampanya

AİFD çalışmalarını yurtiçinde ve yurtdışında verdiği ilanlarla sürdürüyor. Bu ilanlarda Expo 2015’in İzmir ve Türkiye için önemi anlatılarak, herkes kampanyaya gönüllü üye olmaya ve iki aday kent için oylamanın yapıldığı web sitesine girerek İzmir’in adaylığı lehinde oy kullanmaya davet edildi.

Bu çalışmayı Şubat ayı içinde Avrupa’nın en çok okunan ekonomi ve haber dergilerinden İngiliz Economist ve Fransız L’Express dergilerinde yayınlanacak ilanlar izleyecek. Bu ilanlarda İzmir’in ve Türkiye’nin niçin Expo 2015 için ideal ev sahipleri olacakları anlatılarak, BIE delegeleri İzmir lehine karar vermeye çağrılacak.

Delegelere mektup

Çalışmalar kapsamında, BİE üyesi ülkelerin, kuruluşun merkezinin bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’teki diplomatik temsilcilerinden oluşan delegelere de AİFD Genel Sekreteri Engin Güner’in imzasıyla bir mektup gönderildi.

Mektupta, Türkiye’de faaliyet gösteren araştırmacı ilaç firmalarının İzmir’in kampanyasını neden destekledikleri ve Expo 2015’in sağlık temasıyla İzmir’de yapılmasının neden önemli olduğu anlatıldı.

AİFD’nin destek faaliyetleriyle ilgili bir açıklama yapan Genel Sekreter Engin Güner şunları söyledi:

“Expo 2015’e ev sahipliği gerçekleştiği takdirde İzmir’e bu amaçla yaklaşık 20 milyar dolar yatırım yapılması ve bu güzel kentimizin yerli, yabancı milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Expo 2015’in Türkiye’ye, İzmir’e, sağlık ve ilaç sektörümüze çok önemli katkılar yapacağına inandığımız için bu kampanyayı bütün gücümüzle destekliyoruz. Çalışmalarımız, temposu artarak devam edecek. “

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları