21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Experian’dan Yeni Müşteri Yönetimi Hizmeti
19 Haziran 2012 Salı 13:50

Experian’dan Yeni Müşteri Yönetimi Hizmeti

Experian telekomünikasyon sektörüne özel yeni bir müşteri yönetimi hizmeti başlattı.

Bu son yenilik, müşterilerin karlılıkları ve yaşam boyu değerleri hakkındaki tam resmin görülmesini sağlıyor.

Küresel bilgi hizmetleri şirketi Experian, Roma’da düzenlediği Uluslararası Telekomünikasyon Konferansı’nda telekomünikasyon operatörleri için kapsamlı bir müşteri yönetimi hizmeti başlattı.

Experian'ın Telekomünikasyon sektörü için geliştirdiği ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde kullanıma hazır olan yeni hizmeti, yeni müşteri kazanımı konusundaki iyileştirmelerden, müşteri kaybının azaltılmasına kadar bir çok alanda operatörlerin karşılaştıkları sorunları başarıyla çözmelerine yardımcı olacak veri, yazılım ve analitiği bir araya getiriyor.

Bu yeni hizmet, operatörlerin her bir müşteri için karlılığa katkısı,potansiyel yaşam boyu değeri ve operatörü bırakmaya olan eğilimi konusunda tam resmi doğru bir şekilde görmelerini sağlıyor.

Bu yeni hizmet, Experian’ın gelişmiş optimizasyon teknolojisini kullanarak operatörlerin hangi müşteriye çapraz satış, hangi müşteriye yukarı satış teklifi ile gitmeleri gerektiğini ve kime neyi hangi kanal aracılığıyla sunabileceklerini anlamalarına yardımcı oluyor. Ayrıca operatörlerin potansiyel müşterileri ve mevcut müşterileri ile farklı dijital kanallar kullanarak iletişime geçmeleri için gerekli araçları da sunuyor.

Yeni nesil operatörlere tüketici bilgi hizmetleri ve başvuru işleme sistemleri konusunda hizmet vermeye başladığı 1990’ların başından bu yana Experian, Telekomünikasyon sektörüyle çalışmaktadır. O zamandan bu yana hizmetlerini önemli ölçüde yaygınlaştıran Experian,şu anda 100’ün üzerinde uluslararası operatöre yeni müşteri bulma, müşteri edinme ve müşterilerini yönetme konularında yardımcı olmaktadır.

Experian Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Başkanı Cenker Özhelvacı şunları söyledi: "Her gün daha fazla operatörden müşterilerinin karlılıklarına olan katkılarını anlamaları, bu katkıyı nasıl değiştirebilecekleri ve büyüme oranlarının sürdürülebilir olması için bu bilgiden nasıl faydalanabilecekleri konusunda  yardımcı olmamız için talep geliyor."

"Telekomünikasyon sektörüne sunduğumuz bu yeni hizmetimiz, operatörlerin müşterileriyle karlı bir etkileşime girebilmeleri için ihtiyaç duydukları öngörüyü sağlayan veri, analitik alt yapı ve yazılım yetkinliklerimizi bir araya getiriyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları