02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Exadata Müşterileri Ciddi Avantajlar Elde Ediyor
06 Nisan 2011 Çarşamba 12:36

Exadata Müşterileri Ciddi Avantajlar Elde Ediyor

Türk özel sektör firmalarından Avea, Finansbank, Turkcell, Koçsistem Ve Linkplus Oracle Exadata ile işlemlerinde ciddi oranlarda avantaj elde ettiklerini belirtiyorlar.

Oracle Türkiye, Türk özel sektör firmalarının Oracle Exadata kullanımında ve memnuniyetinde yüksek oranlarda artış olduğunu belirtiyor.

Avea, Finansbank, Turkcell, Koçsistem ve Linkplus Oracle Exadata"yı Türkiye"de ilk kullanan özel sektör firmalarıdır. Bunlar içinde Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Oracle Exadata"nın, veri tabanı sıkıştırma, raporlama ve kampanya analizlerini optimize ettiğini; Finansbank A.Ş., aylık 600.000 rapor sorgulama sistem performansını arttırdığını; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ise 50.000"den fazla rapor için ortalama raporlama süresini onda bire düşürdüğünü belirtiyor.

Oracle Türkiye, müşterilerinin, Oracle Exadata, Oracle Database, Oracle Data Integrator, Oracle GoldenGate ve Oracle Business Intelligence gibi farklı donanım ve yazlılım ürünleri ile birçok kazanç sağladığını belirtiyor.

Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu, açıklamasında, "Türkiye"deki müşterilerimiz, ürünlerimizin sağladığı hızlı raporlama, otomasyon, maaliyet kontrolü gibi özellikler ile iş süreçlerinde daha çok başarı elde ediyorlar. Oracle, tüm katmanların birbirleriyle entegre çalışabilen eksiksiz teknolojiyi müşterilerine sunmayı hedefleyen tek satıcı olma özelliğine sahiptir. Oracle Exadata ile müşterilerimiz daha fazla veriyi çoklu sıkıştırma katmanları ile daha verimli bir şekilde idare edebilmekte, uygulamaların performanslarını arttırmakta, gerçek zamanlı kararları daha hızlı alabilmekte, yüksek performans elde etmekte ve toplam sahip olma maliyetlerini azaltarak BT maliyetlerini düşürmektedirler."dedi

Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Bilgi Yönetimi Müdürü Mustafa Sabri Çıkrıkçı şunları söyledi:
"Oracle veri bütünlüğü ve veri erişimi alanlarında en iyi araçları sunuyor. Biz bu süreçte Oracle"ın yazılım ve uzmanlığına güveniyoruz. Oracle yaptığımız işe tam anlamıyla odaklanmamızı sağladı- veriyi dönüştürme, iş kurallarının uygulanması ve bunlar sayesinde müşterilerimize en iyi desteğin verilmesi."

Finansbank A.Ş. Kartlı Ödeme Sistemleri Bilgi Yönetimi Birim Yöneticisi Alaattin Sabuncu ise "Oracle Exadata" operasyonlarımızın çok daha hızlanmasını sağladı. Bankacılık uzmanlarımız için günde 4 saatlik bir işyükünü ortadan kaldırdı. Türkiye"nin yüksek rekabet içinde olduğu kredi kartları pazarında bir kez daha bir adım öndeyiz" diye konuştu.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Veri Ambarı Uzmanı Ferhat Şengönül de
"Şirketin iş performansı ve kapasite gereklilikleriyle baş etmek asla bitmeyen bir yarıştı. Geçis testinden sonra, kullanıcılar o kadar mutlu oldu ki geriye dönmemizi istemedi. Oracle Exadata Database Machine ile beklentilerimizin ötesine geçtik ve Turkcell"i gelecekteki büyümeye hazır duruma getirdik"dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları