23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EuroSkills Türk Bilgi Teknolojileri Takımı
07 Eylül 2008 Pazar 11:17

EuroSkills Türk Bilgi Teknolojileri Takımı

EuroSkills 2008'de ülkemizi Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında temsil edecek ekip Sun Microsystems, Microsoft ve Cisco tarafından seçildi.

EuroSkills 2008"de ülkemizi Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında temsil edecek ekip belli oldu. Ekip, Türkiye"nin önemli üniversitelerinden mezun olmuş ve Sun Microsystems, Microsoft ve Cisco tarafından seçilmiş dört başarılı gençten oluşuyor.

Yarışmaya Bilgi ve İletişim Teknolojileri kategorisinde katılacak olan Ofis Bilgi ve İletişim Teknolojileri takımı yarışmada günümüz iş dünyasının olmazsa olmazı bir ofis altyapısı oluşturulmasında Avrupa"dan rakipleriyle boy ölçüşecek. Kendilerine verilecek senaryonun önce bir taslağını hazırlayacak olan ekip, daha sonra bu senaryoda kendilerinden beklenen sistemin işletim sisteminden ağ bağlantılarına, sunuculardan e-postalara, portallardan güvenliğe kadar tam bir kurulumunu gerçekleştirecek. Daha sonra bu sistemi nasıl kurduklarını gerçekleştirecekleri bir sunumla paylaşacak olan ekip en iyi sistemi kurarak birinci olmak için mücadele edecek.

İşte Türkiye"yi bilgi teknolojileri alanında Hollanda"da temsil edecek gençler:
Taha Erkan: 23 yaşında. İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü"nden yeni mezun oldu. Açık kaynak kodlu yazılımın lider destekçisi Sun Microsystems"ın yaptığı seçim sonucunda yarışmaya Açık Kaynak Uzmanı olarak katılmaya hak kazandı.

Sunay Musaoğlu: 23 yaşında. Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü"nden yeni mezun oldu. Cisco tarafından seçildi. Yarışmaya Cisco network uzmanı olarak katılıyor.

Ali Rıza Babaoğlan: 22 yaşında. Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü"nü bu yıl bitirdi. Microsoft Türkiye tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yarışmaya Microsoft uzmanı olarak katılıyor.

Burak Sarıca: 24 yaşında. Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü"nden mezun oldu. Microsoft"un yaptığı değerlendirme sonucunda yarışmaya Microsoft Office uzmanı ve Proje Yöneticisi olarak katılıyor.

Türk Mesleki Beceriler Milli Takımı, Avrupa Mesleki Beceriler Yarışması"na (EuroSkills 2008) Bilgi ve İletişim Teknolojisi'nin yanı sıra, Yaratıcı Sanatlar ve Moda, İmalat Ve Mühendislik Teknolojisi, İnsaat ve Yapı, Taşımacılık ve Lojistik ile Sosyal, Kişisel ve Sağlık Hizmetleri kategorilerinde katılıyor.
(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları