24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
eTR Ödülleri’ne Başvuru İçin Son Gün 14 Ekim
07 Ekim 2011 Cuma 15:05

eTR Ödülleri’ne Başvuru İçin Son Gün 14 Ekim

TÜSİAD ve TBV tarafından her yıl düzenlenen eTR Ödülleri’nin bu yıl gerçekleştirilecek dokuzuncusu için son başvuru tarihi 14 Ekim 2011.

7 Ekim 2011’da sona ereceği duyurulan başvuru süreci, 14 Ekim 2011’e kadar uzatıldı. Ödüller, 19 Aralık 2011 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek eTR Ödülleri ile Kamudan Vatandaşa eHizmetler Kategorisi, Kamudan İşdünyasına eHizmetler Kategorisi, Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorisi, Yerel Yönetimler Kategorisi (Küçük, Orta, Büyük Ölçekli) ve Özel Ödül Kategorilerinde ödüller verilecektir.

Kamudan Vatandaşa eHizmetler, Kamudan İşdünyasına eHizmetler ve Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorilerine kamu sektörünün (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları; Yerel Yönetimler Kategorisi’ne ise yerel yönetimler ve bağlı kuruluşları başvurabileceklerdir. Bu kapsamda Küçük Ölçekli Belediye, Orta Ölçekli Belediye, Büyük Ölçekli Belediye kategorilerinde bu sene ilk kez ödül verilecektir.

Tüm kategorilerde başvuran uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olması şartı aranmaktadır. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamamaktadır.

Yukarıdaki kategorilerin koşullarını tam karşılamamakla birlikte, modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar da özel ödül ile ödüllendirilebilecektir.

Başvuru kılavuzu ve başvuru formları www.etrodulleri.org sitesinden elde edilebilir.

eTR ÖDÜLLERİ

Bilgi toplumu olma yönünde çaba gösteren ülkemizin AB’ye uyum sürecinde, eTürkiye dönüşümünün başarıya ulaşmasına katkıda bulunmak, rekabeti artırıcı, bilgiye dayalı, eHizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla TÜSİAD ve TBV tarafından 2003 yılında “eTR Ödülleri” oluşturulmuştur.

eTürkiye konusunda kamuoyu, siyasi irade, kamu yönetimi, yerel yönetimler ve iş dünyasını harekete geçirmek önem taşımaktadır. eTR Ödülleri ile devlette örnek uygulamalara dikkat çekilerek, yenilikçi girişimler kamuoyuna tanıtılmakta, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesiyle bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasına katkıda bulunulmaktadır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları