17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
eTR Ödülleri Başvuruları Başladı
11 Eylül 2008 Perşembe 14:51

eTR Ödülleri Başvuruları Başladı

Kamu ve yerel yönetimlerin başarılı e-devlet projelerinin ödüllendirildiği eTR Ödülleri'ne başvurular, 10 Ekim 2008 tarihine kadar yapılabilecek.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen eTR Ödülleri ve Kongresi"nin bu yıl altıncısı gerçekleştiriliyor. Kamu ve yerel yönetimlerin başarılı e-devlet projelerinin ödüllendirildiği eTR Ödülleri"ne başvurular, 10 Ekim 2008 tarihine kadar yapılabilecek. Kamudan Vatandaşa eHizmetler, Kamudan İş Dünyasına eHizmetler, Kamudan Kamuya eHizmetler, Özel Ödül ve eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması başlıkları altında yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, eTR Ödülleri, 2 Aralık 2008, Salı günü düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Kamudan Vatandaşa eHizmetler, Kamudan İş Dünyasına eHizmetler ve Kamudan Kamuya eHizmetler kategorilerine; kamu kurumlarının merkez veya taşra teşkilatları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin projeleri başvurabilecek. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ödüllere aday olamıyor.

Modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar ise "özel ödül" ile ödüllendirilecek.

İlki 2007 yılında başlatılan, eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması bu yıl da tekrarlanacak. Kıyaslama çalışmasının anket formu, Avrupa"da 130"dan fazla şehir belediyesinin biraraya geldiği EUROCITIES Knowledge Society Forum-Telecities ve Deloitte tarafından hazırlanan eCitizenship for All 2005 (Herkes için eVatandaşlık) kıyaslama çalışmasından esinlenilerek oluşturuldu. Bu kapsamda, anket sonuçlarının analiz edildiği bir rapor yayınlanacak ve eDevlet uygulamaları açısından örnek olan veya örnek teşkil edebilecek belediyelere özel bir ödül verilecek.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.etrodulleri.org adresinden ulaşabilirsiniz.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları