25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eset’ten StopBadware’e Destek
16 Temmuz 2012 Pazartesi 15:45

Eset’ten StopBadware’e Destek

ESET eğitim ve akademik araştırmalara verdiği desteğe StopBadware’i de ekledi.

Proaktif tehdit korumasının lider ismi ESET kuruluşunun 25. yılında kar amacı gütmeyen, internette zararlı dosyaların indirilmesini ve yayılmasını engellemek amacıyla kurulan StopBadware’e destek olacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından olan ESET antivirüs yazılımındaki deneyimi ve bilgi birikimini StopBadware ile paylaşarak daha bilgili ve deneyimli kullanıcıların yetişmesine destek olacak. Destekçileri arasında Google, Mozilla, Verizon, Verisign, Facebook gibi kuruluşların yer aldığı StopBadware, ESET ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde zararlı yazılımın bulaştığı web sitelerinin yöneticilerine daha iyi ve detaylı destek verecek.

Harvard Üniversitesi Berkman İnternet ve Toplum Merkezi’nin bir projesi olarak başlayan StopBadware, herhangi bir kar amacı gütmeden kullanıcıları internetteki tehlikelerden korumayı hedefliyor. StopBadware’in amaçları arasında, kişileri zararlı yazılımlar hakkında eğiterek, güvenli bir web ortamı yaratmak yer alıyor. 

ESET’in StopBadware’e vereceği destek eşsiz bir fırsat 
ESET Güvenlik Uzmanı Peter Stancik, StopBadware  ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ESET’in StopBadware’e vereceği  destek, güvenlik ekosisteminde sahip olunabilecek eşsiz bir fırsattır. Örneğin; StopBadware Partner Forumu’nda yer alan tartışmalara katılmak, buradakilerle bilgi alışverişinde bulunmak ve güvenlik organizasyonları ile ilişki içerisinde bulunmak kullanıcılar için çok iyi bir fırsat. Bu işbirliğinde ESET olarak StopBadware’in web sitesi aracılığı ile virüslerin web sitelerine sızma ve temizlik süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi akışı sağlayarak, virüslü web siteleri ile uğraşan kullanıcılara yardımcı olacağız.”

ESET teknik bilgisi ve deneyimiyle StopBadware’e değer katacak
StopBadware ekibinden Caitlin Condon, “ESET gibi büyük bir güvenlik şirketini partner programımızda görmek, bizi çok heyecanlandırıyor. Güvenlik lideri ve uzun yıllardır bu endüstride olmasından kaynaklanan derin teknik bilgisi ile ESET, programımıza değer katacak, geniş güvenlik ekosisteminde proaktif olarak zararlıların bulunmasına yardımcı olacaktır ” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları