24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESET NOD32ye Mac Sertifikası
09 Mart 2011 Çarşamba 14:40

ESET NOD32'ye Mac Sertifikası

ICSA Labs tarafından ilk kez verilen Mac sertifikası, ESET'in oldu.

ESET NOD32 Antivirus Business Edition, Mac işletim sistemleri için ilk kez verilen ICSA Labs Anti-Malware sertifikasını almaya hak kazandı. ABD merkezli bağımız araştırma kuruluşu ICSA Labs, ilk kez bir antivirüs ürününe Mac sertifikasyonu veriyor.

ESET NOD32 Antivirus Business Edition"ın Mac işletim sistemleri ile uyumluluğunu belgeleyen ICSA Labs, ESET"in masaüstü ve sunucu kullanıcılarını yeni çıkan tehditlere karşı ICSA Labs koşullarını yerine getirerek koruyabilme yeteneğini ödüllendirdi. Verizon Business"ın yan kuruluşu olan ICSA Labs"in Anti-Malcode Program Müdürü Andrew Hayter"a göre hem Mac OS X hem de Windows işletim sistemlerinden oluşan karışık ağlarda zararlı yazılımların yayılma tehlikesi günümüzün önemli tehditleri arasında. Hayter, ICSA Labs"ın bu nedenle Mac sistemlerinde çalışan antimalware araçlarına da sertifikasyon sağlamaya başladığını kaydetti.

Arka planda kendi halinde çalışan arayüzü ile gelişmiş koruma sağlayabilen ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Mac OS X, kullanıcılarını Mac, Windows ve Linux platformlarına yönelik tehditlere karşı güncel ve gerçek zamanlı olarak koruyabiliyor. ESET NOD32 Antivirus Business Edition, ICSA Labs sertifikasını kazanabilmek için yoğun test süresince, kullanıcılarını yaygın tehditlere karşı başarılı şekilde koruyabilmeyi başardı. Ürün, test sırasında kullanıcılarını kendi kendini kopyalayabilen bulaşıcı kodlara karşı da korumak zorundaydı.

Sertifika nasıl alınıyor?
Antivirüs yazılımları ICSA Labs sertifikasına hak kazanabilmek için isteğe bağlı tarama sırasında belirlenen virüsleri tespit edebilmeli. Ayrıca kendini kopyalayan kodları erişim sırasında yakalayabilmeli, yanlış alarm (False Positive) vermemeli ve tespit edilen her tehdidi günlüğe kaydetmeli. ICSA Labs, sertifikalandırdığı ürünlerin kalitesinin devam etmesini garanti altına almak için bu ürünleri belirlediği kriterler içerisinde sürekli olarak test ediyor. ESET Kuzey Amerika Pazarlama Müdürü Dan Clark"a göre ICSA Labs tarafından verilen ilk Mac sertifikasına sahip olmak oldukça önemli. Clark, ESET"in ürettiği agresif ve proaktif sanal güvenlik yazılımları ile en iyi zararlı yazılım korumasını sağlamaya devam edeceğini belirtti.

ICSA Lab, antivirus testleri ve sertifikasyonları ile ilgili daha geniş bilgiye
www.icsalabs.com/technology-program/anti-virus linkinden ulaşılabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları