08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESET 74. Kez VB100 Ödülü Aldı
01 Ağustos 2012 Çarşamba 15:00

ESET 74. Kez VB100 Ödülü Aldı

Siber tehditlere karşı proaktif koruma lideri olan ESET, İngiltere’nin bağımsız antivirüs test kuruluşu Virus Bulletin tarafından 74’üncü kez “VB100” ödülüne layık görüldü.

Tüm güvenlik yazılımı üreticileri arasında VB100 ödülünü en çok alan firma unvanını taşıyan ESET, bu ödülün yanı sıra Avustrurya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives’dan da “Advanced+ En İyi Performans” ödülünü aldı.

Öncü antivirüs yazılım kuruluşu ESET, yaz aylarında övgü dolu ve etkileyici test sonuçlarının sahibi oldu. İngiltere’nin bağımsız antivirus test kuruluşu Virus Bulletin tarafından verilen VB100 ödüllerinde rekor kıran ESET, 74. kez bu ödüle layık görüldü. VB’nin yaptığı son testte, ESET Windows 2008 Server ürünü, kurumsal müşteriler tarafından yüksek güvenilirlik notu aldı.

ESET Araştırma Bölüm Başkanı Juraj Malcho, “ESET, 74 ödül almanın yanı sıra arka arkaya kesintisiz olarak 53 defa VB100 ödülünü alabilen tek güvenlik yazılımı şirketi oldu. Araştırma ve geliştirmelerimiz sayesinde, çeşitli platformlarda yapılan her testte Virus Bulletin‘in koruma ve false positive kriterlerini karşılamaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

VBSpam ödülü
Yine Virus Bulletin bünyesinde düzenlenen bir başka testte ise ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server ürünü, “VBSpam“ ödülüne layık görüldü. Spam motorları etkinliğini ölçen bu testte ESET, %99.5’lik spam yakalama oranı elde etti.

AV-Comparatives
Sektörün bir başka saygın bağımsız araştırma ve test kuruluşu Avusturya merkezli AV-Comparatives de ESET’i ödüllendirdi. Kuruluş, yaptığı son testte ESET Smart Security 5 ürününü, ilk üç ürün arasında değerlendirdi ve “AV-Comparatives Advanced+ En İyi Performans” ödülüne uygun gördü. Miminum kaynak tüketimine karşın, güçlü etkisiyle öne çıkan ESET, daha önce de pek çok kez “Advanced+“ etiketiyle ödüllendirilmişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları