23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESET, Mobil Dünya Kongresinde
25 Şubat 2012 Cumartesi 13:51

ESET, Mobil Dünya Kongresi'nde

ESET, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Android sistemli telefonlar ve tabletlere yönelik ESET Mobile Security çözümünü tanıtacak

Siber tehditlere karşı proaktif koruma lideri ESET, GSMA Mobile World Congress 2012’de mobil cihazlar için geliştirdiği ürün portföyünü sergileyecek. 27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen etkinlik, dünyanın en büyük mobil sektör fuarı olarak öne çıkıyor. ESET’in, Mobile Security çözümlerini tanıtacağı kongrenin 2012 teması iseMobili Yeniden Tanımla.

ESET tarafından güvenlik yazılım ürünlerinin marka performansını ölçmek için yaptırılan küresel araştırma projesi Online Security Brand Tracker (OSBT) sonuçlarına göre, dünyadaki internet kullanıcılarının %36’sı internete bağlanmak için akıllı telefonları, %19’u normal cep telefonu ve %10’u da tabletleri kullanıyor. Bu taşınabilir cihazlar, özel kişisel bilgileri sakladığı gibi aynı zamanda genellikle iş ile ilgili bilgileri de saklıyor. OSBT verilerine göre, ankete katılanların %16’sı, güvenlik olayları ya da kazaları nedeniyle kişisel verilerini kaybettiklerini belirttiyor.

Artık tabletler de koruma altında

Mobil Dünya Kongresi’ndeki ESET standında tanıtılacak olan ve mobil cihazlar için amiral gemi özelliği taşıyan ESET Mobile Security for Android, artık Android tabanlı tabletler için de kullanılacak. Bu antimalware çözümü, NOD32 Antivirus gelişmiş antispam tarama motoru ve üstün antitheft fonksiyonları ile birleştirilerek, gerçek zamanlı koruma ile kullanıcılara sunulacak. Tüm akıllı telefon güvenlik fonksiyonları da arama ve mesajlaşma desteği olması şartıyla, tabletler için de kullanılabilecek. Böylece ESET Mobile Security ile Symbian, Windows Mobile ve Android işletim sistemlerine sahip olan telefonlarda ve Android sistemli tabletler için gelişmiş koruma sağlanmış olacak.

Akıllı telefon satışları hızla artıyor

Global analiz firması Gartner verilerine göre, dünya çapındaki akıllı telefon satışları, 2010 yılının dördüncü çeyreğinden itibaren %47.3 oranında artarak, 2011 yılının dördüncü çeyreğinde 149 milyon adede ulaştı. Yine Gartner verilerinde, “Akıllı telefon satışları, 2011 yılında toplam 472 milyon adede ulaştı. Bu da tüm mobil cihaz satışlarının %31’ini oluşturmaktadır. 2011 yılının dördüncü çeyreğinde, Android işletim sistemine sahip cihazların satışları, tüm akıllı telefon satışlarının yüzde %50.9’unu oluşturmaktadır” açıklaması yer aldı.

ESET Mobile Security for Android: 11 Temel Özelliği ve Faydaları

*    Benzersiz Davranış Tabanlı Algılama ? Telefonda gerçekleşen tüm şüpheli aktivitelere karşı kullanıcıyı uyarır. Tüm uygulamalar, dosyalar, klasörler ve SD bellek kartları sürekli gelişmekte olan tehditlere karşı taranır.

*    SMS/MMS Antispam ? Kullanıcıların, siyah veya beyaz liste ile güvenilir kişileri tanımlamasını, ya da sadece bilinmeyen numaralardan gelen mesajların engellenmesini sağlar. Ek güvenlik katmanı sayesinde de kimliği bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları engeller.

*    Çağrı Kabulü ? Her iki yönde (gelen ve giden çağrılar) istenmeyen çağrıları engeller. Bu araç, çocuklarının faturalarını kontrol altında tutmak isteyen ebeveynler için de bire birdir.

*    Dahili Görev Yöneticisi ile Güvenlik Takibi ? Pil ömrü, kullanılmayan disk alanı, çalışan işlemler, Bluetooth gibi telefonun tüm önemli özellikleri ile ilgili bilgi sağlar.

*    Yeni Ara Yüz   ? Özellikle Android için tasarlanmış grafikler ve düzen.

*    Hırsızlığa Karşı Güvenlik ? Kaybolma veya çalınma gibi durumlarda, kullanıcıların telefonlarında sakladıkları verileri koruyabilmek için birden fazla güvenlik katmanı sağlar.

*    GPS Lokalizasyonu   ? Kayıp ya da çalınan telefonlar uzaktan tespit edilebilir.

*    Uzaktan Kilitleme ? Telefona izinsiz girişleri engellemek amacı ile uzaktan kilitlenebilir.

*    Uzaktan Sil ?  Kişiler, mesajlar, bellek kartı dahil tüm veriler uzaktan silinebilir.

*    Kaldırma Koruması ? ESET Mobile Security’nin izinsiz kaldırılması engellenir.

*    Güvenilir Arkadaş – Telefona başka bir SIM kart takıldığında, güvendiğiniz bir kişiye uyarı mesajı gönderilir. Ayrıca bu kişi, unuttuğunuz şifrenizi de sıfırlama yetkisine sahiptir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları