25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ernst & Young, 2011 Danışman Firma Lideri
14 Şubat 2012 Salı 15:19

Ernst & Young, 2011 Danışman Firma Lideri

Ernst & Young ‘2011 Avrupa Şirket Birleşme ve Satın alma’ işlemlerinde danışman firma olarak liderliğe imza attı

Ernst & Young, Mergermarket kuruluşunun Ocak ayında yayınladığı listelerde, Avrupa genelinde yürütülen birleşme ve satın alma projelerinde mali danışmanlık hizmeti sunan firmalar arasında ilk sırada yer aldı.

297 projede mali danışmanlık...

Birleşme ve satınalma faaliyetlerinin epey inişli çıkışlı seyretmiş olduğu bir yılda, Ernst & Young, Avrupa genelinde yürütülen ve toplam değeri 68 milyar dolara yaklaşan 297 projede mali danışmanlık hizmeti sundu. Bu rakamlar, danışman firma adının açıklandığı toplam birleşme ve satın alma işlemlerinin sayısal olarak yüzde 28’ini, değer olarak ise yüzde 39’unu temsil ediyor.

Ernst & Young EMEIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika) Kurumsal Finansman Hizmetleri Başkanı Joachim Spill, bu durumu yorumlayarak şunları söyledi:

“Avrupa’da birçok şirket, istikrarsızlık ortamında kendisine bir yön bulmaya çalışırken, bazı müşterilerimiz bu ortamda fırsat arayışındadır. Sonuçta istikrarsızlığın sürmesine rağmen, son aylarda faaliyetlerde kayda değer düzeyde bir canlanma gözlenmiş ve Ernst & Young da önemli bir pazar payı elde etmiştir.” 

Ernst & Young Kurumsal Finansman Hizmetleri Pazarlar Lideri Dave Murray ise şu sözleri ekledi: “Birleşme ve satın alma işlemleri ile ilgili olarak 2011 yılında işletmelerde bir zihniyet değişikliğine gidildiğini gözlemledik. Projeler değerlendirilirken artık Sermaye Gündemi bir bütün olarak göz önüne alınıyor. Birçok işletme sinerjileri ve riskleri yalnızca değerleme ve durum tespiti aşamalarında değil, işlemin en başında hesaba katıyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları