05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ericsson Yönetiminde Yeni İsim
21 Temmuz 2007 Cumartesi 10:51

Ericsson Yönetiminde Yeni İsim

Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdürü olarak görevine yeni atama yapıldı.

Anders Lindblad 16 Temmuz 2007 tarihinden itibaren Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdürü olarak görevine başladı. Lindblad daha önce Ericsson İtalya'da Telecom Italia’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Anders Lindblad bu görevi, 2002 yılından beri Genel Müdür pozisyonunda bulunan ve Ericsson kariyerine İsveç’te devam edecek olan Jan Kemvall’den devraldı.

Anders Lindblad 1968 yılında İsveç’te doğdu. Linköping Üniveristesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans derecesi aldıktan sonra İsveç Hava Kuvvetleri’nde mühendis ve savaş pilotu olarak 6 yıl çalıştı. Ericsson’daki kariyerine Italya’da sabit hatlar bölümünde başlayıp, aynı ülkede pek çok farklı yöneticilik pozisyonuyla devam etti. 2000 yılının ilk çeyreğinde EMEA Bölgesi Global Servisler İş Yönetimi’nden sorumlu yönetici olarak İsveç’e atandı.

2001 yılında Global Servisler GCU BT/mmO2 ve Kablolu Servisler yöneticisi olarak Ericsson İngiltere ve İrlanda bünyesine katılan Lindblad, Ericsson’un o dönemdeki en büyük outsourcing operasyonlarından O2 Hollanda anlaşmasında etkin rol aldı.

İngiltere’deki görevinin ardından Ericsson İtalya’ya dönen Lindblad, Hutchison ile gerçekleşen büyük anlaşma sırasında Servisler Genel Müdür Yardımcılığı, sonrasında ise Telecom Italia ve TIM Italy’den sorumlu yöneticilik görevlerini üstlendi.

“Ericsson’da geçirdiğim bu 10 yıl benim yaşamımı oldukça renklendirdi” diyen Lindblad şöyle devam ediyor: “Pek çok farklı sorumlulukla, çok farklı kültürlerle çalışma imkanı buldum. Şimdi ise Türkiye İsrail Pazar Birimi’nde bu yeni maceraya başlayacağım için mutluyum.”

Lindblad, farklı pazarlardaki operatör ilişkileri ve yöneticilik deneyimlerinin üçüncü nesil iletişimle başlayan heyecanlı süreçte, Ericsson Türkiye’nin var olan tecrübesi ve teknolojisi ile birleşerek iletişim pazarını daha da ileri taşıyacağını ifade ediyor.

Yeni görevinde etkinliğine destek olacağı düşüncesiyle aktif olarak Türkçe öğrenmeye başlayan Anders Lindblad evli ve 3 çocuk babası.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları