24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ericsson ve China Mobile Arasında Anlaşma
14 Haziran 2007 Perşembe 14:55

Ericsson ve China Mobile Arasında Anlaşma

Ericsson ile China Mobile ile GSM artırımına yönelik yaklaşık 1 milyar dolarlık çerçeve anlaşması Çin Devlet Başkanı Hu Jintao’nun da katılımıyla imzalandı.

Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, İsveç Kralı Carl XVI Gustaf’ın davetlisi olarak İsveç’e resmi ziyarette bulundu. Ziyaret aynı zamanda iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulduğu 1950’den beri bir Çin Devlet Başkanı’nın İsveç’e ilk ziyareti niteliğinde.

Devlet Başkanı Hu Jintao ve İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt’in katıldığı törende iki lidere China Mobile Communications Üst Düzey Yöneticisi Wang Jianzhou ile Ericsson CEO’su Carl-Henric Svanberg eşlik etti.

Svanberg, Ericsson’un Çin ile geliştirdiği ilişkilerden gurur duyduğunu belirtirken, “Çin’in telekomünikasyon endüstrisinin gelişmesi ve büyümesini, uluslararası deneyimimiz ve kanıtlanmış rekabetimiz ile destekleyeceğimize inanıyoruz. Bugün duyurduğumuz anlaşma bu inancımızın kanıtıdır” şeklinde konuştu.

Ericsson’un Çin’deki operasyonlara dair öngörüleri, yerel kaynaklarda 2006 yılında 2.5 milyar dolara ulaşan sürekli büyüme ve geçen sene 1.6milyar dolar ihracat ile gelişen ihracat fırsatlarının bir yansıması.

İmzalanan yeni çerçeve anlaşması kapsamında Ericsson, China Mobile’ın Çin’in 19 bölgesindeki GSM kapsama alanını genişletmek için ilgili teknik destek ve servislerle beraber çekirdek ve radyo ağ donanımı sağlayacak.

Ericsson’un Çin’deki lider mobil iletişim sağlayıcısı pozisyonunu güçlendirecek olan genişletme projesi sayesinde China Mobile, şebeke kapasitesini ve performansını güçlendirecek, genişletilmiş veri servislerinden yeni kâr akışları yaratacak ve yüz milyonlarca abonesine eşsiz bir kullanıcı deneyimi sunacak.

Aynı gecede Sony Ericsson ve China Postel Mobile Communications Equipment arasındaki ikinci büyük imza töreni de gerçekleşti.

PTAC Başkanı ve China Postel Yönetim Kurulu Başkanı Tan Xinghui, Sony Ericsson Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla Carl-Henric Svanberg ve Sony Ericsson Çin Başkanı Gunilla Nordstrom cep telefonu alımını içeren 600 milyon dolarlık anlaşmaya tanıklık etti.

Sony Ericsson aynı zamanda Shenzhen Telling Communications ile 500 milyon doların üzerindeki mobil telefon alımı yönündeki mutabakat anlaşmasını duyurdu.


Ericsson Hakkında

Ericsson, teknoloji alanındaki liderliği ile mobil ve geniş bant Internet iletişiminin geleceğini şekillendiriyor. 140'dan fazla ülkede, sağladığı yenilikçi çözümler ile Ericsson, dünyanın en güçlü iletişim firmalarının yaratılmasında önemli rol oynuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları