24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ericcsondan SAPa Transfer
14 Aralık 2010 Salı 11:37

Ericcson'dan SAP'a Transfer

Ericcson Pazarlama ve Strateji Müdürü Erdem Aksakal, SAP Türkiye'nin Pazarlama Müdürü oldu.

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP, Türkiye kadrosunu genişletmeye devam ediyor. SAP Türkiye"nin yeni Pazaralama Müdürü Erdem Aksakal oldu. Erdem Aksakal, SAP Türkiye"nin 2015 stratejik büyüme planı doğrultusunda yürütülecek pazarlama çalışmalarından sorumlu olacak.
Erdem Aksakal, iş hayatına Vestel Elektronik"te Müşteri Destek Birimi"nde başladı. Sonrasında Oerlikon"da Ar-Ge ve Satış Sonrası Servis Sorumluluğu yaptı. Son 6 yıldır Ericsson Türkiye"nin servisler, pazarlama ve iş geliştirme departmanlarında çeşitli görevler alan Erdem Aksakal, Ericsson"un Orta Doğu Bölgesi"nin İş Zekasından sorumlu yöneticisi olarak da çalıştı. Erdem Aksakal, son olarak Ericsson Türkiye"de Pazarlama ve Strateji Müdürü olarak görev yapıyordu.
İzmir Bornova Anadolu Lisesi"nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği"nde tamamlayan Erdem Aksakal, Boğaziçi Üniversitesi"nde de işletme alanında yüksek lisans yaptı.
SAP hakkında:
Günümüzde, küçük ve orta ölçekli işletmelerden global şirketlere 100 binden fazla işletmede 120"den fazla ülkede, SAP uygulamaları kullanılmaktadır. SAP yazılımları; her ölçekteki şirketin, iş ve üretim süreçlerini kontrol etmelerine, müşterileriyle ilişkilerini geliştirmelerine, risklerini ve karar alma süreçlerini yönetmelerine, gelecek hedeflerini planlamalarına, tedarik zincirlerini ve iş operasyonlarını yöneterek verimliliklerini yükseltmelerine yardımcı olmaktadır.
Dünyada yılda 2,5 milyar elektrik, su, gaz faturası SAP sistemleriyle kesilmekte; 50 milyon banka hesabı SAP sistemlerinde yönetilmekte; 2,2 milyar ton çikolata SAP çözümleriyle üretilmektedir. Türkiye"de SAP"yi, Koç Grubu, Sabancı Grubu, Eczacıbaşı Grubu, Anadolu Grubu, Zorlu Grubu, Ülker Grubu, Doğan Grubu, Doğuş Grubu, Çalık Grubu, Borusan Grubu, Boyner Grubu gibi Türkiye"nin önde gelen büyük grupları ile Türkiye"de faaliyet gösteren Coca-Cola, Mercedes-Benz, Nestle, Siemens, Philips, Roche, Unilever gibi uluslararası kuruluşların da aralarında bulunduğu 500"ün üzerinde orta ve büyük ölçekli Türk şirketi, iş ve üretim süreçlerinin yönetiminde SAP"nin yazılım çözümlerini kullanmaktadır.
SAP"nin yazılım çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25"den fazla sektörün iş süreçlerine destek vermektedir. SAP, New York ve Frankfurt"un da aralarında yer aldığı birçok borsada "SAP" sembolü ile işlem görmektedir. Waldorf Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP"nin dünya genelinde yaklaşık 50.000 çalışanı ve yıllık 10,7 Milyar Euro cirosu vardır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları