04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Epsonla Jinguyi Orman Derneği, Vilayet Ödülü Kazandı
08 Şubat 2012 Çarşamba 16:18

Epson'la Jinguyi Orman Derneği, Vilayet Ödülü Kazandı

Epson tarafından desteklenen Jinguji Orman Derneği, Japonya’da Nagano Prefecture tarafından ormanların korunması konusunda gösterdiği cabalardan ötürü ödüle layık görüldü.

Vilayet yönetmeliklerine göre belirlenen bu ödül, vilayetin ormanlarının gelecek nesillerin yararı için korunmasına önemli katkılar sağlayan bireylere veya kuruluşlara veriliyor. Bu yılki ödüle, 100 Yıl Jinguji Orman Projesi’ni teşvik etmek için yerel toplumu, yerel yönetimi ve yerel kurumları biraraya getiren Jinguyi Orman Dernegi layık bulundu.

Projenin bir parçası olarak dernek, Epson merkezinin bulunduğu Suwa’ya yakın Moriya Dağı ve Ogidaira alanınından 50 hektarlık ormanlık alan aldı ve bu bozulmamış çevreyi önümüzdeki 100 yıl ve daha fazlası bir süre için korumayı tasarlayan bir proje başlattı.

Epson, 2050 Çevre Vizyonu kapsamında restorasyon ve biyolojik çesitliliğin korunmasını önemli bir ilke haline getirdi ve bunun sonucu olarak biyolojik çeşitlilik projelerinde çalışanların doğrudan katılımını artırmak için elinden geleni yapıyor. Bunun bir parçası olarak Epson, 2008 yılında Jinguji Orman Derneği’yle 100 Yıl Jinguji Orman Projesi üzerinde çalışmak için 5 yıllık bir sözleşme yaptı. Son yılına giren proje, ormanın temizlenmesi, doğa yürüyüşlerinin düzenlenmesi ve orman rekreasyon etkinliklerinin planlanmasında büyük başarılara imza attı. Proje, Epson’dan toplam 300’ü aşkın gönüllü tarafından destekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları