25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
English Homeda Netsis Çözümü
02 Haziran 2009 Salı 12:20

English Home'da Netsis Çözümü

English Home, Türkiye çapında yaygınlaşan mağazaları arasındaki ürün ve bilgi alışverişini kolaylaştırmak için Netsis'in Netpos çözümünü tercih etti.

Türkiye'nin en büyük ilk 400 sanayi kuruluşu arasında yer alan Aydın Örme'nin yurtiçinde mağazalaşma yatırımı olan English Homeun yıl sonuna kadar mağaza sayısını yüzde 40 artırması hedefleniyor. İhracatla başlayıp markalaşmaya, sonrasında da mağazalaşmaya yönelerek müşteriye daha yakın olma stratejisi güden Aydın Örme, yeni atılımı English Home mağazalarını Netsis'in Netpos çözümü ile yönetme kararı aldı. Aydın Örme satış ve finans süreçlerini 2004'ten bu yana Netsis ile yürütüyor. English Home'un Netpos ile sağladığı otomasyon sayesinde, mağaza stokları merkezden izlenebiliyor ve eksilen ürünler anında temin edilebiliyor. Netpos'un getirdiği bu kolaylık neticesinde mağazalardaki depolarını kaldıran English Home, stok maliyetlerinden önemli ölçüde tasarruf etti. Hangi mağazalarda hangi ürünlerin daha çok satıldığını izleyebilme imkanı da, raflarda optimum seviyede ürün bulundurulmasını sağladı. Projenin ilerleyen aşamalarında mağaza düzeninin satışı destekleyip desteklemediği konusundaki verilere de Netpos üzerinden ulaşılabilecek.

Mağaza çalışanlarının anlık talepler karşısında, talep edilen ürünü en yakın hangi mağazadan temin edebileceklerine ilişkin olarak da bilgi sağlayabildikleri Netpos çözümü, mağazalar arası mesajlaşmaya da olanak tanıyor. Ürün ayrılması ve takibi Netpos üzerinden hataya yer bırakmayacak şekilde gerçekleştirilerek müşteri memnuniyetinde artış kaydedildiği açıklanıyor.

Aydın Örme Genel Müdür Yardımcısı Orhan Dağlıoğlugil, mağazaların satış hasılatlarının da sistemden anlık olarak izlenebildiğini belirterek şunları söyledi:

"Mağazalarımızın açılış ve kapanış saatlerini, hafta sonlarında açılıp açılmama kararlarını, Netpos üzerinden takip ettiğimiz müşteri eğilimlerine dayanarak veriyoruz. Ayrıca mağaza bazında bilanço çıkararak mağaza karlılıklarını ölçebiliyoruz. Hatta mağaza hasılatları, her akşam yöneticilerimizin cep telefonlarına kısa mesaj yoluyla iletiliyor. Bunlar, Netpos'un bize sağladığı en önemli katma değerlerin başında geliyor."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları