28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engelsiz Medya Kongresi
13 Ocak 2008 Pazar 11:23

Engelsiz Medya Kongresi

TOFD, gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında yaşayan ve mesleki hayatını sürdüren bütün medya mensuplarını 1. Uluslararası Engelsiz Medya Kongresi'nde buluşturacak.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında yaşayan, fiziksel ve toplumsal engellere rağmen mesleki hayatını sürdüren bütün medya mensuplarını bir araya getirmeyi amaçlayan 1. Uluslararası Engelsiz Medya Kongresi için çalışmalarını başlattı. Kongre, 11-12 Ekim 2008 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampusunda gerçekleştirilecek.

Dünyada engelliler mimari, toplumsal sayısız olumsuzlukla karşı karşıya kalıyor. Bugüne kadar medyanın engelliler konusunda yeterli derecede etkili olduğu ne yazık ki söylenemez. Dünyadaki bütün engelli medya mensupları bir araya gelerek seslerini duyurabilir ve engelleri doğru tespit ederek, bunlara yönelik çözüm önerilerinde bulunulabilir.

Bu nedenle TOFD öncelikle, dünya üzerinde omurilik felçlisi ya da herhangi bir engelli statüsüne sahip olan (görme, ortopedik, işitme engelli…) olabildiğince çok sayıda medya mensubuna (gazeteci, editör, yazar, fotoğrafçı, kameraman…) erişmeyi hedefliyor.

TOFD, Eylül 2007 sonuna kadar başvuruların süreceği organizasyonda, kendisi engelli ya da engelli konuları üzerine literatüre katkıda bulunan çalışmalar yapmış medya mensuplarının tebliğ sunmasını bekliyor.

İletişim: Mesut VARLIK
Uluslararası İlişkiler Koordinatörü
mesut.varlik@tofd.org.tr
0 (212) 661 16 61 dahili: 13

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları