23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engellilere Meslek Akademisi: AKADEMİ Z
31 Ekim 2011 Pazartesi 15:55

Engellilere Meslek Akademisi: AKADEMİ Z

Zihinsel Engelli ve Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı (ZEREV)’in zihinsel ve bedensel engellilere umut ışığı olacak olan Akademi Z, 14 Kasım 2011’de 12 bölümü ile eğitime başlıyor.

Her yaştan engelliye meslek edindirmek, kendilerini geliştirmek, ekonomik bağımsızlıklarını kazandırmak ve en önemlisi de yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla hizmete giren Akademi Z, deneyimli eğitim kadrosu ve yepyeni binası ile Çağlayan’da eğitim hayatına başlamak için gün sayıyor. 250’ye yakın otistik, spastik ve down sendromlu çocuk ile fiziksel engellilerin 3 ile 8 senesi verilecek özel eğitimin ardından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı diploma sahibi olacakları bu okulda, engelli öğrencilerin tüm masrafları da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanıyor… Okul ayrıca normal katılımcılar için de ücretli bir akademi özelliği taşıyor. Kayıt ve okul ile ilgili bilgi için 0549 489 10 05 ve 0549 489 10 08 arayabilirsiniz...

ZEREV’in bu zaman kadar birçok başarılı projeye imzasını attı. Şimdi bunu bir adım öteye taşıyarak, zihinsel ve bedensel engellileri kendilerini gösterebilecekleri bir eğitim kurumuna kavuşturuyor.

Rehberlik Araştırma Merkezi’nden (RAM) bireysel gelişim raporu alan ve engeli %60-%80 arasında olan tüm engelliler bu okulda kendilerini keşfetme ve geliştirme fırsatı buluyor. Otistik, spastik ve down sendromu gibi engellilerin öğrendikleri işleri mükemmel sonuçla yaptıkları ve odaklanmaları sağlandığı taktirde inanılmaz bir iş gücü olduğu biliniyor. Böylece okuldan mezun olan engelliler hem sosyalleşmiş ve hayata sağlam bir adım atmış olacaklar hem de işverenler için çok faydalı bir iş gücü olacaklar...

14 Kasım’da kapılarını açılacak olan okul 3-8 senelik 12 bölüm ile hizmete giriyor. Tiyatro, sinema, ses kayıt dublaj, makyaj, müzik, bale ve dans, halk dansları, fotoğrafçılık, resim, grafik tasarım ve sedef kakma gibi bölümlerin hizmet vereceği okulda, tüm öğrenciler kendilerinden bir şey bulacak ve meslek edinmenin ilk adımını atacaklar. İlk ay boyunca tüm bölümlerin derslerine katılacak olan öğrencilerin, bölümlere olan eğilimleri uzmanlarca tespit edilip değerlendirildikten sonra hangi bölümde okuyacağı belirleniyor. Tiyatro bölümünde Engin Alkan, Sevinç Ebulak, Şebnem Bozuklu, Mert Turak ve Tülay Özen, güzel konuşma ve diksiyon bölümünü Serap Ezgü, Mustafa Yolaşan, Ayşe Egesoy gibi ekranlardan ve sahnelerden tanıdığımız birçok ünlü ve usta isim eğitmen olarak okulda yerini alıyor. Her bölümde alanında uzman eğitmenlerin derslere gireceği Akademi Z sadece zihinsel ve bedensel engellilere değil, engeli olmayan kişilere de kapılarını açıyor. Eğitim sonunda ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı diplomaya sahip olacak olan engelli öğrencilerimizin tüm masrafları yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Akademi Z, dünyada bir ilke imza atıyor ve her yaştan engelliye umut ışığı oluyor. Tüm engellileri Hürriyet Mahallesi Yurt Sok. No:29 / 1 Çağlayan İstanbul adresindeki okula davet eden Zerev ve Akademi Z’de kayıtlar hala devam ediyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları