18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Enerjisa Ve IBMe ÖSGD Ödülleri
22 Aralık 2010 Çarşamba 14:24

Enerjisa Ve IBM'e ÖSGD Ödülleri

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD), 2010'UN gönüllülük ödüllerini Enerjisa ve IBM'e verdi.

En Yaratıcı Gönüllülük Projesi kategorisinde Enerjisa"nın "E-atık: Tanışma ve Bilinçlenme Projesi", En Başarılı Gönüllülük Projesi kategorisinde ise IBM"in "Kurumsal Hizmet Gücü", ödüle layık görüldü. Özel sektördeki gönüllük çalışmalarını ve bu alandaki başarıları desteklemek, toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek ve özel sektörde gönüllülüğün yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak için Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından 2007 yılından bu yana üç kategoride verilen Gönülden Ödüller"in dördüncüsü dün akşam Ortaköy Feriye Lokantası"nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl En Yaratıcı Gönüllülük Projesi kategorisinde ödüle Enerjisa"nın "E-atık: Tanışma ve Bilinçlenme Projesi" layık görüldü. En Başarılı Gönüllülük Projesi kategorisinde ise ödülü IBM"in "Kurumsal Hizmet Gücü" Projesi kazandı. Seçici kurul, bu yıl En Başarılı Gönüllülük Programı kategorisinde ödül verilmemesini kararlaştırdı.
ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanı Agah Uğur, günümüzde toplumların gelişmesinde paylaşımın önem arz ettiğini, bu nedenle gönüllülük projelerinin yaygınlaşmasının gerektiğini belirterek, "Gönülden Ödüller, sadece özel sektörün gönüllülük projelerinin desteklenmesini hedeflemiyor. Asıl hedefimiz, başta Türk halkının olmak üzere tüm toplumların gelişimine, refahına katkıda bulunmaktır. Bu yıl dördüncüsü verdiğimiz bu ödüllerin artık çok daha etkin olduğunu görmenin keyfini yaşıyoruz. Bu yıl üye sayımız 60"a yükseldi ve bu 60 firma gönüllülük yolculuğunun liderliğini yürütüyor. Derneğimiz aynı zamanda üye firmalarımızın sürekli iletişim halinde olduğu, birbirlerine destek verdiği, yaşayan, sosyal bir platform. Faaliyete geçtiğimiz günden beri pek çok çalışma yaparak özel sektörün gücünü göstermek istedik. Ödül kazanan şirketlerimiz başta olmak üzere, gönüllülük projeleriyle fark yaratan tüm şirketlerimize teşekkürü borç bilirim " dedi.
ÖSGD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Yılmaz Argüden ise, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde özel şirketlerin gönüllülük projelerini hayata geçirmesinin çok daha hayati öneme sahip olduğunu belirterek, "Gönülden Ödüller, dördüncü yılına girerek, büyük ideallerle temelini attığımız fikrin karşılıksız olmadığını gösterdi. Türkiye"deki özel sektörün, toplumsal sorunlara çok duyarlı olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ödül töreni ile projelerin etkinliğini ölçerek iyi örnekleri paylaşmak istiyoruz. Bu sene 14 finalistimiz oldu. Her biri ülkemiz için örnek olabilecek nitelikte değerli projeler. Tüm katılımcıları tekrar kutluyorum. Bu sene seçici kurulumuz "En Yaratıcı" ve "En Başarılı" gönüllülük projesi kategorilerinde ödül vermeyi uygun gördü ve her iki kategoride ödüllendirilen Enerjisa ve IBM"i ayrıca kutluyorum" diye konuştu.
Törende, "2007 En Başarılı Gönüllülük Programı" ve "2008 En Yaratıcı Gönüllülük Projesi" ödüllerini kazanan Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, "Boyner Grubu Gönüllüleri" örneğini katılımcılarla paylaştı.
En yaratıcı gönüllülük projesi kategorisi ödülü:
E-atık: Tanışma ve Bilinçlenme Projesi
Enerjisa
Elektronik atıkların çevreye ve insan sağlığına zararları, geri dönüşümü ve bertarafının öneminin yeni yeni anlaşılması fikri ile proje konusu belirlendi. Ülkemizde bu bilinci oluşturabilmek ve artırabilmek amacını taşıyan projenin uygulama alanı olarak üniversite ve özel sektör seçildi. Elektronik atık tüketiminin en fazla olduğu demografik kitlelerden birisi olan üniversite öğrencilerinden hızlı bir geri dönüş alınabilineceği düşünülerek Sabancı Üniversitesi ve Sabancı Holding şirketlerinden Olmuksa üretim lokasyonları (Türkiye"de 7 farklı ilde) belirlenerek bir dizi faaliyet gerçekleştirildi. Üniversitede e-atıkla ilgili gerek yüz yüze, gerekse de yazılı olarak bilgilendirme faaliyetleri ve konuya ilgi çekebilmek için elektronik atık toplama yarışması düzenlendi. Ağırlık olarak en fazla e-atık getiren öğrenci/öğretim görevlisi veya çalışanlar ödüllendirilerek projeye daha fazla dikkat çekilmesi ve katılımın artması sağlandı. Proje ortaklarından olan lisanslı e-atık dönüşüm şirketlerinden eğitim olanakları ve atıkların bertarafı konusunda destek alındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları