29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Endeavor Girişimcileri Belirlendi
14 Haziran 2007 Perşembe 16:57

Endeavor Girişimcileri Belirlendi

Endeavor Derneği Türkiye Ofisi 10-12 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiği Uluslararası Seçim Paneli’yle Endeavor Girişimcilerini belirledi.

Türk iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından kurulan, ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla etkin girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor Derneği Türkiye Ofisi bu yılın Endeavor Girişimcileri'ni 10-12 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiği Uluslararası Seçim Paneli’yle belirledi.

Uluslararası Seçim Paneli’ne katılan girişimci adayları arasından Internet üzerinden restoran menülerini ve promosyonlarını sunup, müşteri siparişlerini alarak restoranlara ileten ve bunu müşterilere bedelsiz sunan Yemeksepeti.com, satışını ve hazırlığını geleneksel kasaplardan farklı yapan, et ve et pişirmeye dair bilgi alınabilecek, tadım yapılan işletme olarak Dükkan; mobil uygulamalar ve kapalı devre sistemler üreten Pozitron, mobil teknolojileri optimizasyonu yapan Pi Works bu yılın Endeavor Girişimcileri olarak seçildi. Seçilen adaylar Endeavor Türkiye Ofisi ve Endeavor’ın dünya çapındaki destek ağından, sermayeye ulaşımda aracılık, stratejik danışmanlık, mentorluk ve tanıtım destekleri alacaklar.

Endeavor’ın kurucu ortağı ve CEO’su Linda Rottenberg’in de yer aldığı 3 gün süren panellere dünyanın önde gelen iş adamları katıldı. Uluslararası panelistler arasında ABD- McKinsy Şirket Ortağı Aly Jeddy, ABD- MIT Üniversitesi’nden Shari Loessberg, Türkiye- Ekvador Fahri Başkonsolosu ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Fadi Nahas, ABD - Dune Capital Management ortağı Chip Seelig, Türkiye-Türk Danışma Kurulu Başkanı, Credit Suisse Türkiye Danışma Kurulu Başkanı ve Endeavor Türkiye kurucu üyelerinden Uğur Bayar, ABD- Fairfield Greenwich Group Başkanı Matthew Brown, Arjantin- Meck Kurucusu ve Endeavor Girişimcisi Wences Caseres, Kolombiya- Ajover Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor Kolombiya Yönetim Kurulu üyesi Albert Douer, Türkiye-Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Emin Hitay, Yunanistan - New Democracy Partisi’nden Parlementer Kyrıakos Mitsotakis bulunuyordu.

Endeavor Kurucu ortağı ve CEO’su Linda Rottenberg 3 gün süren panel ve Endeavor’ın çalışmalarını şu sözlerle ifade etti: “Türkiye’de 2006-07 seçim sürecine Kasım 2006’da başlandı. Bu süre boyunca, 114 gönüllü 686 saat çalışarak tecrübelerini ve uzmanlıklarını paylaştı. 300’den fazla aday değerlendirildi. Endeavor Türkiye’nin yeni girişimcilerini başarı ve etkin girişimlerinden dolayı kutluyorum."

Tüm panelistlerin ve Endeavor yetkililerinin katıldığı ödül gecesi Halas teknesinde düzenlendi ve Endeavor girişimcileri ödüllerini boğaz turu sırasında aldı.


Endeavor Derneği Türkiye Ofisi Hakkında

Endeavor Derneği’nin Avrupa’daki ilk ofisi olan Türkiye Ofisi, Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinin öncülüğünde 2006 yılının Aralık ayında kuruldu. Yönetim Kurulu Mehmet Ali Babaoğlu, Suzan Sabancı Dinçer, Emin Hitay, Ali Koç, Fadi Nahas, Murat Özyeğin, Vuslat Doğan Sabancı ve Özcan Tahincioğlu’ndan oluşuyor.

Endeavor Türkiye Ofisi, girişimcilerin önüne çıkabilecek engelleri gidermek amacıyla dünya standartlarında danışmanlık ve sermayeye ulaşım fırsatları yaratarak sürdürülebilir ekonomik gelişime katkı sağlamayı amaçlıyor.

Türk İş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katkılarıyla kurulan Endeavor Derneği Türkiye ofisi aynı zamanda Endeavor’un Avrupa Bölgesin’deki faaliyetleri yaygınlaştırmak için öncü rol oynuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları