13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Endeavor Derneğinde Yeni Başkan
05 Haziran 2009 Cuma 11:46

Endeavor Derneği'nde Yeni Başkan

Endeavor Derneği, 3 Haziran 2009'da ikinci olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu seçildi.

Endeavor Derneği ikinci Genel Kurulu"nu yaparak yeni Yönetim Kurulu Başkanı"nı seçti. 3 Haziran 2009 tarihinde Swissotel"de gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı"na Özcan Tahincioğlu seçildi. Yönetim Kurulu üyeleri Suzan Sabancı Dinçer ve Murat Özyeğin ise Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendiler.

35 üyenin katıldığı ve ilk dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı"nı yürüten Mehmet Ali Babaoğlu"nun açılışını yaptığı toplantıda derneğin yönetim kurulunun genişletilmesi gündemdeydi. Toplantıda Mehmet Ali Babaoğlu, Vuslat Doğan Sabancı, Emin Hitay, Ali Koç, Fadi Nahas, Murat Özyeğin, Suzan Sabancı Dinçer ve Özcan Tahincioğlu"ndan oluşan kurucu yönetim kuruluna 5 yeni üye davet etme kararı alındı.

Yapılan seçimle bu dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek olan Özcan Tahincioğlu, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu genişlemesi ve yeni görevi için şunları söyledi:

"Endeavor Türkiye, dinamik yapısı ve çalışmaları ile etkin girişimcileri desteklemeye ve girişimcilik ortamını güçlendirmeye devam edecektir. Artan destek kapasitemizle birlikte girişimci hizmetlerimizi daha güçlendirerek yarattığımız ekonomik ve sosyal etkiyi büyüteceğiz".

Tahincioğlu aynı zamanda, gıda, inşaat ve gayrimenkul yatırımları, tarım, enerji ve finans gibi değişik alanlarda faaliyet göstermekte olan Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Derneğin iki yıllık faaliyetlerinin değerlendirildiği, yeni hedeflerin anlatıldığı Genel Kurul"da ayrıca Yönetim Kurulu"na yeni üyelerin katılması kararlaştırıldı. Buna göre; Ebru Özdemir, Işıl Keçeci Aşur, Mahmut Ünlü, Mustafa Say ve Endeavor Girişimcileri Bülent Çelebi ve Emre Mermer yeni Yönetim Kurulu"na katıldı. Bu yıl ilk kez Endeavor Girişimcileri de Yönetim Kurulu"na katılmaya başladı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları