25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En İyi Marka Yaratma Projesi
14 Mart 2008 Cuma 14:41

En İyi Marka Yaratma Projesi

TURQUALITY®, Bilkent Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü tarafından En İyi Marka Yaratma Projesi seçildi.

Çanakkale Seramik & Kalebodur, TURQUALITY Üyesi
TURQUALITY, Türkiye"nin En İyi 10 Projesinden Biri
Philip Kotler TURQUALITY® Üyeleriyle Buluştu
Philip Kotler TURQUALITY Konuğu
TURQUALITY Programı"nda Yenilikler
TURQUALITY®'de 3 Yeni Marka


Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY®, Türkiye"nin en saygın üniversitelerinden Bilkent Üniversitesi"nin bünyesinde yer alan Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü tarafından En İyi Pazarlama Projeleri 2007 anketi sonucunda En İyi Marka Yaratma Projesi seçildi. En İyi Müşteri Odaklı Pazarlama, En İyi Marka Yaratma ve En İyi Medya Kullanımı alanlarında değerlendirilen projelere 12 Mart 2008 tarihinde Bilkent Üniversitesi"nde yapılan törenle ödülleri verildi.

Bilkent Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü tarafından yürütülen proje kapsamında, üniversitenin öğrencileri ve akademisyenler tarafından belirlenen 2007 Yılı En İyi Proje Adayları www.eniyipazarlamaprojeleri.com adresinde yayınlanan anketle oylamaya açıldı. 8 bin kişinin katılımıyla 7 Ocak - 3 Şubat 2008 tarihleri arasında gerçekleşen anket sonucunda, en çok oy alan ilk 3 proje Yılın En İyi Pazarlama Projesi seçilerek ödüle layık görüldü.

TURQUALITY® adına En İyi Marka Yaratma Projesi ödülünü alan TURQUALITY® Çalışma Grubu Başkanı ve Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Ziya Altunyaldız, TURQUALITY®"nin bugün geldiği noktada Türkiye"nin markalaşma atağında önemli bir kilometre taşı olarak yerini aldığını söyledi. Altunyaldız, "Bundan 3 yıl önce uygulamaya koyduğumuz TURQUALITY®"nin kat ettiği yol ve gösterdiği gelişim, sizlerden aldığımız ödüllerle de desteklenince bizleri gururlandırıyor. Geçen 3 yılda TURQUALITY®"nin yapılanması, markalaşma anlayışı ve yaklaşımı dünyaca tanınmış strateji uzmanlarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin de desteğiyle sürekli gelişerek şu andaki dinamizmini kazandı" dedi.

10 yılda 10 dünya markası
TURQUALITY®, 10 yılda 10 dünya markası yaratmak vizyonu ile tasarlanmış bir marka geliştirme programı. Dünyada bu kapsamda oluşturulmuş ilk program olarak nitelenen TURQUALITY®"nin tüketici gözünde bir marka referansı, Türk markaları açısından ise bir gelişim katalizörü olabilmesi amaçlanıyor.

Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği tarafından yürütülen TURQUALITY® Projesi, kapsamdaki firmalara, üretimden pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi ve kurumsallaşma konularında destek veriyor.

Pilot uygulamasında tekstil ve hazır giyim sektörüyle yola çıkan TURQUALITY®, bugün Türkiye'nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu, markalaşma potansiyeline sahip tüm sektörlere destek veriyor. Bugün proje kapsamında tekstil ve hazır giyimden hızlı tüketim mallarına, dayanıklı tüketim malları ve ev malzemelerinden kuyum/mücevher ve otomotiv sektörüne uzanan çok sayıdaki sektörden toplam 51 marka destekleniyor.

TURQUALITY® Projesi çerçevesinde; kamu, özel sektör ve üniversite işbirliği alanında atılmış olan önemli adımlar neticesinde düzenlenen Yönetici Eğitimi Programı benzeri faaliyetlerin devam ettirilmesi ve bu işbirliği çerçevesinde yeni adımlar atılması planlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları