28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En Değerli Markaların Sırrı Patent
16 Kasım 2007 Cuma 11:42

En Değerli Markaların Sırrı Patent

Destek Patent dünyaca ünlü marka danışmanlık şirketi Interbrand’in en değerli markalar araştırmasını, patent sahipliği açısından analiz etti.

Destek Patent, dünyanın en değerli markalarını patent sahipliği açısından analiz etti. Avrupa Patent Ofisi (EPO), Amerikan Patent Ofisi (USPTO) ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) veritabanlarına dayanılarak yapılan analiz sonucunda, dünyanın en değerli ilk 10 markasının 120 bini aşkın patenti olduğu belirlendi. Bu rakam, güçlü markaların ortaya çıkmasında patent sahipliğinin önemli rol üstlendiğini ortaya koyuyor.

Araştırmada marka değeri açısından ilk on sırada yer alan Coca Cola’nın 918, Microsoft’un 7618, IBM’in 52.641, General Electric’in (GE) 10.307, Nokia’nın 10.848, Toyota’nın 13.186, Intel’in 14.567, McDonald's’ın 14, Disney’in 334, Mercedes-Benz’in de 7.419 adet patenti bulunuyor.

Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, günümüzde marka tanımının değişmeye başladığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Dünyanın en değerli markalarının patent sayılarına baktığınız zaman, artık fark yaratmanın marka kavramı için ne kadar önemli olduğunu net olarak görebiliyoruz. Sürekli fark yaratan, inovasyon yapan, elde ettiği değerleri de patent ile koruma altına alan markalar tüketici gözünde bir adım öne çıkıyor. Ülkemizden de dünya çapında güçlü markaların çıkabilmesi için öncelikle inovasyon çalışmalarına ve patent sahipliğine ağırlık vermek gerekiyor. Destek Patent olarak bu alanlarda ülkemizin ilerleme kaydedebilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları