25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En Çevreci OSB Bursa ve Manisada
11 Haziran 2008 Çarşamba 14:59

En Çevreci OSB Bursa ve Manisa'da

Türkiye'nin ilk organize sanayi bölgesi BTSO OSB ve Manisa OSB, en çevreci OSB seçildi.

Çevre ve Orman Bakanlığı"nın 2008 yılı En Çevreci OSB yarışmasında birinciliği Türkiye"nin ilk OSB"si olarak planlı sanayileşmenin önünü açan BTSO OSB aldı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamaları münasebeti ile yapılan söz konusu yarışmada BTSO OSB birinciliği Manisa OSB ile paylaştı.

Çevre ve Orman Bakanlığı"nın; çevrenin korunması, iyileştirilmesi, temizlenmesi, her türlü çevre kirliliğin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması, çevreye ve kanunlara uyumlu, atıksu arıtma tesislerini tamamlama ve faaliyete geçirme, düzenli atık depolama tesisleri ile bertaraf tedbirlerini alma kriterlerine göre; En Çevreci OSB'yi belirlemek üzere düzenlediği yarışmada, BTSO OSB ve Manisa OSB birinci oldu. Bursa OSB"nin plaket ve çevre beratını, Bölge Müdürü Suat ÖZEL" e TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Hakkari Milletvekili Abdülmüttalip ÖZBEK verdi.

Çevre ve Orman Bakanlığı"nın 3, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı"nın 1 ve OSBÜK"ün de 1 temsilcisinden oluşan 5 kişilik jürinin ikincilik ödülü Adana Hacı Sabancı OSB ile Denizli OSB arasında paylaşıldı. ASO I. OSB"nin üçüncü olduğu yarışmada, Kocaeli Gebze Plastikçiler OSB de Jüri Özel Ödülü"ne layık görüldü.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları