10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emilio Genovesi Bilgi Üniversitesinde
25 Şubat 2011 Cuma 15:31

Emilio Genovesi Bilgi Üniversitesi'nde

Emilio Genovesi İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı kapsamında ders vermek üzere İstanbul'a geliyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi"nin 12 yıldır dünyaca ünlü İtalyan tasarım okulu Domus Academy işbirliği ile yürüttüğü Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı kapsamında 2-5 Mart 2011 tarihleri arasında Tasarım Yönetimi-Metodoloji ve Uygulama başlıklı bir ders vermek üzere İstanbul'a gelecek olan tasarımcı Emilio Genovesi, uzun yıllar Domus Academy"nin genel direktörlüğünü yürüttükten sonra, şu anda tasarım alanında ünlü firmalara araştırma ve geliştirme desteği hizmeti sunan (DARC) Domus Academy Araştırma Merkezi"nin CEO"luk görevini yürütüyor. Ayrıca 2007 yılından bu yana mimarlar, iç mimarlar ve tasarımcılar için önemli bir başvuru kaynağı olan, dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli araştırma ve dokümantasyon merkezi Material Connexion"un Milano ofisi CEO"luk görevini de yürüten Emilio Genovesi, tüm dünyadaki belli başlı üniversitelerde, özel ve kamu enstitülerinde eğitim ve konferanslar veriyor.

Tasarım Yönetimi-Metodoloji ve Uygulama başlıklı modülde, tasarım bağlamında ürün karakteri, komünikasyon, satış yerleri, promosyon konuları üzerinde çalışılarak bir markanın kişiliğini oluşturma konsepti inceleniyor. Ürünleri ve servisleri birleştirebilme ve onlara yeni kimlik kazandırma, tüketicinin davranışlarına cevap verebilecek yeni tip firma, marka ve komünikasyon yaratabilme süreci çalışılıyor.

Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı, öğrencilerinin yanı sıra tasarım ve tasarım yönetimine ilgi duyan katılımcılara da açık olan "Tasarım Yönetimi-Metodoloji ve Uygulama" modülünün başvurusu, detayları ve katılım ücreti bilgisi için: tky@bilgi.edu.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları